LT News - шаблон joomla Оригами
18 грудня

У Черкаському національному зібралася творчо обдарована молодь

Студенти навчальних закладів Черкащини взяли участь в обласному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка. 17 грудня вже всьоме пройшов цей конкурс у стінах ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Із вітальним словом на урочистому відкритті до учасників звернувся директор інституту Ігор Погрібний. Він коротко розповів студентам про наш навчальний заклад, а потім окреслив мету та завдання  конкурсу.

IMG 4523

«Метою цього конкурсу є підтримка творчо обдарованої молоді серед учнів ЗОШ і студентів різних навчальних закладів І-ІVрівнів акредитації. Це один із філологічних конкурсів.  Два тижні тому був конкурс імені Петра Яцика – конкурс знавців української мови. А от особливістю сьогоднішнього є те, що тут увага концентрується не намовних, граматичних чи стилістичних вправах, а саме на виконанні творчого завдання – написання творів-роздумів на будь-яку тему. При цьому враховується грамотність учасника, багатство мови, тобто стилістичне оформлення, але основна кількість балів у загальній оцінці буде за зміст роботи», – зауважив директор.

На урочистому відкритті також був присутній Павло Прибіш – спеціаліст відділу  вищої та професійної освіти Управління освіти та науки Черкаської ОДА. Він висловив подяку студентам за те, що долучилися до конкурсу і пропагують українське слово.

IMG 4489

Під час урочистостей випускниця ЧНУ, а наразі працівник прес-служби, Людмила Шліхта виступила з віршем Тараса Шевченка. На відкритті також були присутні журі конкурсу – викладачі ННІ УФСК та представники Уманського університету ім. П. Тичини.

IMG 4506

IMG 4508

Після урочистого відкриття учасників розділили відповідно до рівнів конкурсу. Розподіл залежить від того, у яких навчальних закладах студенти здобувають освіту.

IMG 4573

До участі в конкурсі долучилися і студенти інституту української філології та соціальних комунікацій. Микола Максьома, студент 3-Ж, зізнається, що на конкурс прийшов, щоб перевірити власні сили: «Я сюди прийшов, щоб спробувати свої сили в написанні творів. Мені подобається робити щось нове і перевіряти себе, наскільки далеко я можу зайти в цьому конкурсі, яких результатів досягти. Взагалі люблю українських письменників за їхню творчість. Вона є ще доволі не вивченою, на неї дивляться поверхово. А якщо зануритись глибше , то можна знайти дуже багато цікавих творів і віршів, фактів із біографії. Взагалі, я думаю, що подібні конкурси допомагають студентам це все віднайти, підняти на поверхню і більше дізнатися про письменників».

IMG 4557

IMG 4566

IMG 4571

Як зазначив І.Погрібний,  за результатами обласного етапу визначать трійку переможців, які візьмуть участь у фінальному всеукраїнському етапі.  Він також проходитиме за регіонам. А 4 лютого 2017 року учасники конкурсу знову зберуться в Черкаському національному, щоб визначити переможців фінального етапу.

Крістіна ОРЕЛ, 5-Р

Фото автора

Оцініть матеріал!
(0 голосів)