Конференції

У ННІ УФСК провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми сучасної граматики»

Співорганізаторами заходу стали наукові й освітні заклади: Інститут української мови НАН України, Бакинський слов’янський університет (Азербайджан), Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка, Уманський державний педагогічний університет ім. П. Тичини, КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».mLmjLDjbo7g

У ході роботи науково-практичної конференції висвітлено здобутки граматичного напряму кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики, ознайомлено з науковим доробком відомого граматиста, доктора філологічних наук, професора Миколи Івановича Калька, який 8 травня відзначив свій ювілей.

dTt GVn ozg

Професор, кандидат філологічних наук Людмила Володимирівна Шитик зазначає, що у своїх доповідях і виступах учасники конференції з’ясовували важливі проблеми граматики: теоретичні питання морфології й синтаксису, актуальні проблеми семантики мовних одиниць, інноваційні технології навчання граматики, функціювання мовних одиниць у текстах різних типів і стилів, граматичні одиниці в етнолінгвістичному та когнітивному аспектах.

Студенти  ННІ УФСК взяли участь у «Родзинці»

Юні науковці з ННІ УФСК 27 квітня взяли участь у XIX Всеукраїнській науковій конференції молодих учених «Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених» Родзинка 2017.

Якість освіти – це багатовимірне поняття, яке охоплює всі аспекти діяльності вищих навчальних закладів: навчальну й академічну програми, навчальну й дослідницьку роботу, навчальну базу й ресурси.

Тетяна Щербина, кандидат філологічних наук, доцент кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького, зазначає, що з метою всебічного сприяння науково-дослідній роботі, винахідницькій та творчій діяльності студентів, аспірантів та молодих вчених, забезпечення системного підходу до підготовки науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, збереження й розвитку інтелектуального потенціалу нації в Черкаському національному університеті організовують студентські конференції, конкурси, олімпіади тощо.DSC 0269

Однією з форм активізації науково-дослідної роботи є щорічна Всеукраїнська наукова конференція молодих учених «Родзинка», на якій порушені актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук. Цьогоріч цей захід особливо щедрий на талановиту молодь. Студенти ННІ УФСК гідно репрезентували свій інститут: виголошено 56 різнотематичних доповідей на засіданнях секцій «Українська література», «Українське мовознавство», «Журналістика», «Видавнича справа та редагування», «Педагогіка та конкретні методики».

«Примітно, що серед кола наукових зацікавлень молодих дослідників – традиційне й новаторське, що є нерозривними складниками єдиного процесу пізнання Істини», – зазначає заступник директора з наукової роботи, Керівник секції «Видавнича справа та редагування», завідувач кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації, кандидат філологічних наук, доцент Лариса Завгородня

Прикметно, що в цьогорічній конференції взяли участь, крім студентів-випускників, й  ті, хто  лише робить перші спроби в дослідницькій царині, а саме –  студенти других курсів. І це  дуже відповідальний і обнадійливий старт.

 MG 9069

Студенти ННІ УФСК отримали гарний досвід, пишучи наукову роботу та презентуючи її на конференції

«Це цікавий досвід для молодих науковців висвітлити свою проблему, розказати про те, що ти досліджуєш, так як це апробація нашої дипломної роботи, це наша праця, тому нам хочеться нею поділитись із усіма. Сподіваюсь  тим, хто нас слухав, було цікаво», – ділиться враженнями Олександра Басс,студентка 6-Б курсу.

DSC 0289

Оля Майборода,студентка 6-А курсу, також ділиться враженнями та розповідає, що їй найбільше сподобалося під час написання статті: «Мені дуже сподобалося написання статті для «Родзинки», тому що це гарний досвід для нас: ти можеш відчути себе науковцем, ти вибираєш тему, яка вже в принципі тобі знайома, дуже цікава, потім вже розкриваєш її суть,відкриваєш щось нове для себе. Я раджу всім перевірити свої сили у написанні такої статті»

Про свої позитивні враження від конференції розповів і Микола Максьома,студент 3-Ж курсу: «Загалом, цьогорічна конференція "Родзинка" для мене булла успішною. Мені вдалося  написати суспільнокорисну статтю, оскільки схожу тему я вивчав у процесі написання курсової роботи. Моє дослідження "Візуальні засоби маніпулювання аудиторією в телевізійній рекламі" схвально оцінили викладачі й учасники конференції. Мене нагородили грамотою за кращу доповідь на секції "Журналістика". Тому від "Родзинки" залишилися лише позитивні враження».B66 LvWfBQc

А от Крістіна Орел,студентка 5-Р курсу, розповіла не тільки про свої емоції, а й про те, хто їй порадив взяти участь у цій конференції: «Участь у «Родзинці» вирішила взяти за порадою викладача нашої кафедри Олени Олександрівни Погрібної, яка стала моїм науковим керівником. Темою статті я обрала тему минулорічної курсової про адміністрування сайтів вишів. Написання наукової роботи видалось неважким, оскільки роботою над сайтом ВНЗ ми з Оленою Олександрівною займаємось уже більше 2 років, тому без проблем підтвердили теоретичні положення на практиці».

Загалом, кожен із студентів, який брав участь у науковій конференції, отримав досвід, почув доцільні поради та поринув у справжню атмосферу наукового духу.

У Черкаському національному університеті пройшов міжкафедральний семінар вишів

30 березня відбувся міжкафедральний семінар Вінницького державного університету ім. Михайла Коцюбинського та Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького з метою популяризації закладів та просування сучасних технологій. Модераторами заходу виступили Людмила Коваль, доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови та ГаннаМартинова, доктор філологічних наук, професор кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики.

«Ідеєю заходу є використання нових технічних засобів, тому було вирішено провести семінар у такому режимі», - зазначає Ганна Мартинова.

IMG 6624

Після знайомства викладачі представили свої доповіді. Доцент кафедри української мови Ольга Павлушенко запропонувала для обговорення тему «Фольклорна казка як виразник національних світоглядних традицій», яка дала загальне теоретичне підґрунтя до теми доцента кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики ВалентиниКалько. У межах доповідей було порушено питання національної ідентичності та свідомості, а також етнопсихології.

Технічне обладнання з боку ЧНУ ім. Богдана Хмельницького забезпечив ННІ ФМКІС.

IMG 6602

За словамиВалентиниКалько, зараз усе спрямовано на використання комп’ютерних засобів із метою економії ресурсів, тому викладачі ЧНУ ім. Б. Хмельницького запропонували викладачам ВДПУ ім. М.  Коцюбинського приєднатися до граматичної конференції в інтернет-режимі, що відбудеться в травні.

У стінах Черкаського національного знову ділилися міжнародним досвідом

Нові здобутки у царині лінгвістики представили 19 травня на VI Міжнародній науковій конференції «Лінгвалізація світу» в ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Захід відбувся за сприяння кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики.

«Успішна нація – це та, яка має свою церкву, свою мову. Тому проблеми, порушені на цій конференції, мають велику роль і значення для українців», − зауважив ректор Черкаського національно університету ім. Богдана Хмельницького Олександр Черевко і подякував усім присутнім за учать та науковий вклад.

На початку заходу Ганна Мартинова, голова оргкомітету, професор, доктор філологічних наук, коротко представила здобутки за 10 років діяльності конференції. А також підкреслила, що їхня діяльність необмежується науковими роботами, а й пізнанням Черкаського краю: «У 2008 році ми відвідали Холодний Яр, а в 2010 їздили до Корсунщини». Слова Ганни Мартинової підтверджували фото з фотохроніки конференці, подані на слайді.

Загалом, на пленарному засіданні представляли свої праці з лінгвістики, доктора наук, кандидати, професора з різних куточків України і запрошені гості з-за кордону. Темою VI Міжнародної конференції «Лінгвалізації світу» стала:«Зв’язок мови мислення з іншими галузями».

Деректор навчально-наукового інстуту філології та соціальних комунікації Черкаського національно університету ім. Богдана Хмельницького – Ігор Погрібний висловив велике захоплення від чергового засідання і похвалився здобутками свого інституту: «Нам є що показати і чим пишатися. Тими людьми, що навчаються, високим рівнем викладацького складу». І після закінчення конференції учасники відправилися на екскурсію до пам’яток та здобутків університету.

Міжнародніа наукова конференція «Лінгвалізації світу» охоплює різні розділи мовознавчої науки: лексикологію, ономастику, діалектологію, термінологію, історію мови, словотвір, граматику, когнітивну лінгвістику, дискурсологію, лінгвістику тексту, лінгвостилістику та ін. Була започаткована у 2006 році, її проводять один раз на два роки. У збірнику наукових праць «Мовознавчий вісник» висвітлено результати роботи учасників конференції.

В інституті української філології досліджували творчість Шевченка

Викладачі та студенти ННІ УФСК, а також запрошені гості обговорювали роль творчості Тараса Григоровича в формуванні самосвідомості.

На 39 Міжнародній науковій шевченківській конференції «Творчість Тараса Шевченка: компаративний та інтертекстуальний простір» зібралось чимало науковців. Загалом, 89 осіб із різних куточків України. Наш інститут представляли Василь Іванович Пахаренко та Володимир Трохимович Поліщук. Окрім професорів Черкаського національного на заході були присутні науковці з Києва, Одеси, Львову та Харкова. Серед запрошених на конференцію був і ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Володимирович Черевко.

Він звернувся до присутніх із привітанням. За його словами, ця конференція є надзвичайно актуальною на сьогодні. «Тема Шевченка – це невмируща тема для України. Тому що пройшло 202 роки з дня народження нашого генія, нашого пророка, нашого апостола. Із кожним поколінням і до сьогодні ми  усвідомлюємо на скільки вагоме Шевченкове слово, на скільки важливі ті теми, які оспівував Тарас Григорович», – зазначив Олександр Черевко.

Серед тем, що обговорювалися під час конференції варто виділити такі: «Творчість Шевченка і сучасні геополітичні виклики», «Тарас Бульба Миколи Гоголя і «Гайдамаки» Тараса Шевченка як віхи розвитку національної самосвідомості», «Людвіг ван Бетховен і Тарас Шевченко: паралелі духовного самопоставання».

Основною проблематикою виступів науковців був вплив Тараса Григоровича Шевченка на творення української нації за його часів і в сучасний період. Серед запрошених гостей на конференції виступав Микола Григорович Жулинський – директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, професор НАН України, член Наглядової ради ЧНУ. У своїй доповіді він аналізував основні образи творчості Шевченка, які символізують Україну, єдність її народу. За його словами, націє живе і розвивається доки жива її культура. Шевченко – це творець національної культури нашої країни. Тому не дивно, що йому приділяється стільки уваги.

 

 Майбутні видавці на конференції "Іноземна мова та кар'єра"

Студенти–редактори розповіли, як розвивається їхня спеціальність у США.

Захід відбувся в рамках щорічної конференції «Молодь країни  – майбутнє України. Іноземна мова та кар’єра». Захід організувала кафедра англ. мови ЧНУ ім.. Б. Хмельницького 14квітня 2016р. Від студентів спеціальності вид. справа і редагування свої доповіді представили Тимченко Аліна, 2-Р курс, – «Чак Паланік як журналіст і письменник», і Мельник Юлія, 2-Р, – «Книжкові магазини США».

«Це дуже добре, що ви висвітлюєте такі теми, адже є багато письменників, журналістів українського походження в США та Канаді», – прокоментувала виступ студенток завідувач кафедри англійської мовидоцент Ірина Миколаївна Куліш.

Студентам було дуже цікаво прослідкувати розвиток своєї спеціальності за кордоном.

«Мені було дуже цікаво досліджувати те, як функціонують книжкові магазини в США порівняно з Україною». – поділилась враженнями студентка Юлія Мельник.

Звіт про проведення Міжнародної наукової конференції „Лінгвалізація світу” Міжнародна наукова конференція

Пісенне вітання від чоловічого гурту університету „Жива музикаПроведено на базі кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Шевченківського національного заповідника (м. Канів). Дата проведення – 15–16 травня 2014 року.

Доповідь на пленарному засіданні проф. Легенхаузена Л. (Мюнстер, Німеччина)

3.Кількість учасників – заявлено доповідей – 163, взяло участь 60 осіб, з них іногородніх – 25. Це науковці Німеччини, Києва, Дніпропетровська, Одеси, Луганська, Луцька, Кременчука, Кіровограда, Полтави, Львова, Вінниці, Умані.

Робота секційних засідань

Перелік навчальних закладів й інших установ та організацій, які взяли участь у конференції: Мюнстерський університет (Німеччина, Мюнхен), Інститут української мови НАН України, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Полтавський державний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Інститут гуманітарних проблем ДВНЗ „Національний гірничий університет”, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Український католицький університет (м. Львів), Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти,Одеський національний університет імені І. І. Мечникова,Кіровоградський державний педагогічний університет імені В. Винниченка, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

F Y I