LT News - шаблон joomla Оригами
09 грудня

Навчатися, щоб захищати

Захід з нагоди Дня Збройних сил України та відкриття кафедри військової підготовки у ЧНУ ім. Богдана Хмельницького відбувся 6 грудня. На урочистостях були присутні члени наглядової ради університету, меценати та друзі навчального закладу. Також були запрошені військовослужбовці Черкащини, студенти університету, серед яких учасники АТО. На 4 поверсі 1-го корпусу відбулася  церемонія  відкриття військової кафедри, яка розпочалася з символічного перерізання стрічки.

«Шановна громадо, почесні гості! Сьогодні наша держава відзначає 25-річчя Збройних сил України! Не випадково саме в цей день ми відкриваємо кафедру військової підготовки ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. Ця подія актуальна для кожного з нас, адже зараз колишні випускники - військовослужбовці, добровольці , які відстоюють державність України на Сході, і ми віддаємо їм свою повагу і шану», - зауважив ректор ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Олександр Черевко.

xNwrrsMZLpM

Завдяки зверненням губернатора Черкаської області, ректора університету, за підтримки міністерства освіти, науки, міністерства оборони Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо утворення кафедри військової підготовки. «Створення кафедри військової підготовки, першої на Черкащині, є одним із важливих кроків для укріплення обороноздатності нашої держави, підготовки громадян України до захисту її суверенітету», - додає заступник начальника Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Ігор Толока.

На думку голови обласної ради Олександра Вельбівця, створення кафедри з навчання військовим спеціальностям ще кілька років тому вважалося б недоцільним, але, зважаючи на події на Сході України, рішення держави про розширення мережі установ із підготовки військових спеціалістів є правильним. Дійсно, згадаймо лише перші місяці, коли на захист цілісності країни,  її незалежності стали сотні, тисячі добровольців, але багато з них не мали військового досвіду.

igj9CK0BqnU

Виховання патріотизму та національної гідності, найкращих якостей захисника Батьківщини, високого рівня культури та любові до рідного краю – це основне завдання курсантів університету! Від імені студентів кафедри військової підготовки слово мав студент третього курсу Володимир Левченко: «Шановні гості! Сьогодні надзвичайна подія в житті нашого університету - ми маємо кафедру військової підготовки! У цьому є велика перевага: тепер студенти нашої області зможуть отримувати військові знання без виїзду за межі Черкащини. Усі ми студенти різних напрямків, спеціальностей, але всі однаково розуміємо, що не лише словом, але й зброєю досягається воля і свобода нашої держави».

 Вдалим завершенням були слова ректора: «Хочу всім гостям висловити подяку за участь у сьогоднішньому заході. Без перебільшення, ця подія для нас історична. Девіз нашої кафедри: «Навчатися, щоб захищати!»

Анна ГОРОБЕЦЬ, 1-Р

Фото Руслана КРИЖАНІВСЬКОГО

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)