LT News - шаблон joomla Оригами
20 листопада

Тренінг з української мови для працівників юстиції провела викладачка ННІ УФСК

Майстер-клас з української мови для працівників Придніпровського районного суду міста Черкаси провела Галина Ярмоленко, викладачка, доцентка кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики ННІ української філології та соціальних комунікацій. Подія відбулася 15 листопада.

Про це повідомляє кореспондентка пресслужби ННІ УФСК.

— Зміни в мові відбуваються досить швидко. На тренінгу розглядали посібники, підручники, словники та програми інтернет-джерел з української лексики, а також – новий правопис, зокрема, торішній словник фемінітивів для пресофіцерів та пресофіцерок Головного територіального управління державної служби України з надзвичайних ситуацій, – розповіла Галина Ярмоленко.

Варто зазначити, що два роки тому викладачка проводила подібний тренінг у Господарському суді Черкаської області. Цьогорічний майстер-клас відрізняється формою подання завдань.

На думку одного з учасників тренінгу, судді-спікера Придніпровського районного суду міста Черкаси В’ячеслава Піковського, якщо такі заходи проводити систематично, то українське суспільство об’єднається. Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» набирає обертів. Люди прагнуть самовдосконалення, навчаються грамотності. На телебаченні, наприклад, герої під час інтерв’ю стали філігранніше підбирати слова для висловлення думки. Такі тренінги дають підґрунтя для роздумів та поглиблення знань з української мови.

Для керівниці апарату Придніпровського районного суду міста Черкаси Олесі Дзюман цей майстер-клас був досить важливим, адже вона планувала підвищити свій рівень знань державної мови.

— Відповідно до Закону України «Про державну службу», керівник повинен планувати навчання держслужбовців із метою вдосконалення ними знання рідної мови. Рівень мовної культури є важливим аспектом формування іміджу держслужбовця й установи, у якій він працює. Тому й виникла така ідея – звернутися до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького для проведення тренінгу, – прокоментувала Олеся Дзюман.

Нагадуємо, нещодавно майбутні медійники спілкувалися з журналісткою телеканалу «UA: Черкаси», випускницею ЧНУ ім. Б. Хмельницького Іриною Філенко.

IMG 0779

IMG 0771

IMG 0775

Автор: Олена Каплій, 1-Ж

Фото: Наталія Ткаченко, 1-ММ

Оцініть матеріал!
(2 голосів)