LT News - шаблон joomla Оригами
03 листопада

Питання щодо мовного обличчя України обговорили лінгвісти з усієї України

Викладачі та студенти навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному круглому столі щодо мовного питання першого листопада.

Під час бесіди спікери порушили низку питань, а саме: українська мова як фактор безпеки країни, мовні проблеми шкільної освіти та актуальні питання сучасного «Українського правопису».

Перший проректор Черкаського національного Василь Мойсієнко наголосив, що кожен громадянин має дбайливо ставитися до мови, оскільки вона є спільним духовним надбанням, завдяки якому відбувається єднання народу. У взаємному розумінні носія мови й слухача формується свідомість та пробуджується почуття спорідненості.

_MG_1516.JPG

Організаторка заходу, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики навчання, стилістики і культури української мови Тетяна Симоненко відзначила, що науково-практичний стіл присвячено 10-ій річниці з Дня заснування Всеукраїнського проекту, який започатковано кафедрою методики навчання, стилістики та культури української мови ЧНУ. На її думку, такий захід об'єднує всіх небайдужих до проблем розвитку мовної особистості України.

_MG_1569.JPG

— Ми щорічно на конференціях, семінарах обговорювали це надважливе питання. Сподіваюся, цей проект дасть поштовх для подальших позитивних змін у нашій державі щодо поширення функціонування української мови в усіх сферах життя, — зазначила Тетяна Володимирівна.

— Необхідно змінити ставлення українців до мови. Насамперед, треба спілкуватися з дітьми, дати їм можливість відчути смак української. Показати, що є такі слова, від вимовляння яких отримуєш насолоду. Ми, як викладачі, маємо в школі виховувати компетентну особистість, яка володітиме тими рисами, на які є суспільний запит, — зазначила доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу української мови і літератури Інституту педагогіки НАПН України Ніна Голуб.

Українська письменниця, педагог Лариса Ніцой наголосила, що потрібно не соромитися говорити українською, знати свою історію, боротися за мовний простір. Авторка зазначила, що учителя в школі, викладачі в університеті мають емоційно заряджати дітей на особисте ставлення до мови.

_MG_1536.JPG

— Потрібно змінювати позицію громадян щодо мовного питання планомірно: від родини, шкільного, університетського життя. Я думаю, ті люди, які вважають, що можуть бути патріотами, повноцінними громадянами, але не розмовляти українською — помиляються. Для мене це несумісні речі, — зауважив кандидат філологічних наук, доцент, директор ННІ Української філології та соціальних комунікацій Ігор Погрібний.

_MG_1605.JPG

Своїми враженнями поділилася студентка 1-А курсу ННІ УФСК Яна Костенко:

«Мені сподобався захід. Справді корисно було почути промови відомих мовознавців. Я зрозуміла, що нам, як майбутнім учителям, необхідно виховувати любов до української мови ще з дитинства; не потрібно цуратися її, а навпаки необхідно популяризувати».

_MG_1520.JPG

_MG_1504.JPG

Автор: Даря Роженкова, 3-Ж

Фото: Катерина Бондар, 2-Р

Оцініть матеріал!
(0 голосів)