LT News - шаблон joomla Оригами
11 березня

«Шевченко – то є велич»: у ННІ УФСК розпочався Шевченківський тиждень

Студенти та викладачі ННІ УФСК відвідали презентацію шевченківських видань, надрукованих на Черкащині у 2018 році. Захід відбувся з нагоди 205-ї річниці з Дня народження Кобзаря, а також до 20-річчя Черкаського наукового центру шевченкознавчих досліджень.

Презентація відбулася в конференц-залі НК №1. Про це повідомляє наш кореспондент.
Організаторами виступили викладачі кафедри української мови та компаративістики Володимир Трохимович Поліщук та Василь Іванович Пахаренко.

— Кожна нова епоха відкриває Шевченка по-своєму. От і ми беремо участь у творенні ще «глибшого» образу поета. Ця справа вимагає багато часу й зусиль, але ми переконані, що це – потрібно. А також це дуже цікаво, як викладачам, так і тим, хто долучається до цього проекту, - зазначає співорганізатор заходу, доктор філології, професор Василь Іванович Пахаренко.
Розпочали захід із вступного слова, де розповіли про історію створення центру, основну мету його роботи, а також наукову проблематику.
Організатори ознайомили присутніх із уже реалізованими проектами. Серед них: «Шевченкознавчі раритети» (збірник видань), науковий щорічник «Шевченківський світ» (налічує 11 випусків), публікація близько 200 наукових студій тощо.
Не забули згадати й про велику кількість наукових конференцій і форумів.

— Цього року, спільно з Інститутом літератури, Національним музеєм Тараса Шевченка, а також іншими закладами, планується проведення сорокової Шевченківської конференції. Захід відбудеться 17 та 18 квітня, - наголошує співорганізатор заходу, директор наукового центру шевченкознавчих досліджень Володимир Трохимович Поліщук.
Викладачі також зазначили, що не планують зупинятися на місці й вже мають плани на майбутні роки.
Найближчими перспективами стануть підготовка й проведення Всеукраїнської конференції, продовження науково-видавничих проектів, активізація НДРС. Також у планах тісна співпраця центру з національними та державними заповідниками Черкащини в царині шевченкознавства.

— Тарас Шевченко – це постать, яка мала безмежний талант, тому слухати про нього завжди цікаво. Такі заходи дуже корисні як для навчального процесу, так і для загального розвитку, – поділилася своїми думками студентка 1-PR Катерина Бородай.
Нагадаємо, що цього тижня відбудеться ще низка заходів, присвячених річниці з дня народження Кобзаря, тому запрошуємо усіх охочих взяти в них участь та бути активними.

photo 2019 03 11 17 19 26 2

photo 2019 03 11 17 19 27 2

photo 2019 03 11 17 19 27

photo 2019 03 11 17 19 27 3

Автор: Алла Кавун, 2-Р
Фото: Катерина Бондар, 2-Р

Оцініть матеріал!
(0 голосів)