LT News - шаблон joomla Оригами
25 січня

«Позивний "Бандерас"»: історія для сучасної молоді

У Черкаському національному університеті гості — українські митці, автори книги й сценарію фільму «Позивний "Бандерас"» Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов. Під час зустрічі зі студентами й викладачами вони розповіли про історію написання сценарію й книги, про героїв, а також про цінність сучасної літератури й кінематографу.

«Сучасній українській літературі й кіно потрібні нові герої. Персонажі, з яких братимуть приклад і на які будуть рівнятися. Саме тому ми взялися за зйомку фільму «Позивний "Бандерас"», а згодом і за написання однойменної книги», — розповідає Артемій Кірсанов.

В основу розповіді покладені реальні події у зоні бойових дій на Донбасі 2014 року. Створити правдиву і цікаву історію надихнув сценаристів бойовий щоденник нацгвардійця Сергія Башкова (псевдо «Індіанець»), написаний у 2014 році.

Як зазначає Сергій Дзюба, попри те, що друкований детектив і фільм — це два різні культурні продукти, вони доповнюють один одного:

— У книзі зображено набагато більше епізодів, ніж у фільмі. Видання допоможе читачеві краще і глибше зрозуміти героїв. У свою чергу, кінострічка також є якісним продуктом. Це третій серйозний фільм про війну в сучасному кінематографі. Режисерам вдалося зробити фільм напруженим та динамічним.

Розповіли автори і про мету написання сценарію фільму й книги.

— Ми намагалися зробити фільм цікавим для молоді. Щоб його дивилися не лише в Україні, а й за кордоном. Ми зобразили «живих» персонажів, які мають позитивні й негативні риси. Ми також зробили спробу розібратися в подіях, які відбуваються на Сході країни, — зазначає   Артемій Кірсанов.

Гості повідомили, що фільм «Позивний "Бандерас"» відібраний на Лондонський кінофестиваль, де буде представлений у трьох номінаціях. Крім цього, автори розповіли, що в українському кінопрокаті з’явиться фільм про Василя Стуса.

Автори «Позитивного…» переконані, що нині людям треба читати сучасну українську літературу і дивитися українські фільми.

DSC_6493.JPG

DSC_6489.JPG

DSC_6478.JPG

DSC_6511.JPG

DSC_6520.JPG

DSC_6501.JPG

DSC_6553.JPG

DSC_6543.JPG

DSC_6535.JPG


Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)