Четвер, 09 листопада 2023 00:00

Вітаємо переможців університетського етапу ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка (ФОТО)

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Традиційно після Дня української писемності та мови в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького проходить І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Ректор Олександр Черевко на урочистостях з нагоди відкриття конкурсу привітав переможців всеукраїнського етапу 2023 року — студентів ННІ української філології та соціальних комунікацій [спеціальності «Середня освіта (українська мова і література)» та «Журналістика (реклама та PR у медіагалузі)»] — із вагомими здобутками. Анна Поленякіна і Тарас Ткалич відзначені дипломами І ступеня, а Юлія Шиш — дипломом ІІ ступеня. Церемонія нагородження за перші місця відбулася 14 червня 2023 року в Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ), де найрозумніші шевченкознавці отримали дипломи й цінні подарунки, а диплом за друге місце ректор вручив Юлії Шиш на урочистому відкритті університетського етапу.

Олександр Володимирович привітав керівників цьогорічних переможців — професорку Людмилу Шитик, доценток Ольгу Федоренко й Тетяну Бондаренко — з вагомими здобутками їхніх студентів, побажав учасникам університетського етапу ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка наснаги, творчих звершень, успіхів у вивченні та популяризації державної мови, національної культури та творчості видатних українських письменників. Ректор висловив сподівання, що цьогорічні конкурсанти продемонструють вагомі результати в обласному та всеукраїнському етапах конкурсу.

Запрошені переможці цьогорічного і минулорічного всеукраїнського етапу конкурсу Анна Поленякіна, Тарас Ткалич, Юлія Шиш та Ксенія Куріло поділилися зі студентами секретами свого творчого успіху.
Голова журі обласного етапу конкурсу Людмила Шитик процитувала настанови учасникам конкурсу від переможниці всеукраїнського етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, випускниці ННІ УФСК Валерії Люлько:

— Майте власне бачення проблеми, власне несподіване її розв’язання: поєднуйте найбільш віддалені явища, використовуйте яскраві метафори, не копіюйте когось, не намагайтеся підлаштовуватися під тему чи під жанр, а грайтеся жанрами, формами, засобами. Ваша робота повинна кардинально відрізнятися від інших робіт. Її мають пам’ятати, поки перевіряють наступні роботи.

На відкриття університетського етапу ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка завітали й черкаські письменники Ольга Месевря та Валерій Власюк, які дали творчі поради конкурсантам, почитали свої поезії, щоб налаштувати студентів на особливу творчу атмосферу.

Члени журі перевірили конкурсні роботи, опрацювали результати й підбили підсумки.

Визначено переможців у двох категоріях: філологи [спеціальності «Середня освіта (українська мова і література)», «Філологія (українська мова і література)», «Філологія (усі іноземні мови)», «Середня освіта (англійська мова, німецька мова), Переклад]; нефілологи [Журналістика (усі освітні програми), інші спеціальності].

За результатами конкурсу переможцями серед філологів стали:

Єлизавета Бабенко, ННІ УФСК, 4-А: І місце;

Анастасія Харенко, ННІ УФСК, 2-Б: І місце;

Анастасія Парибка, ННІ ІМ, 2-Д: ІІ місце;

Анастасія Заїченко, ННІ УФСК, 4-А: ІІ місце;

Софія Новосьолова, ННІ УФСК, 1-А: ІІ місце;

Анастасія Гедзик, ННІ ІМ, 1 маг.: ІІІ місце;

Анастасія Коваль, ННІ УФСК, 3-А: ІІІ місце;

Марина Охріменко, ННІ УФСК, 3-А: ІІІ місце;

Карина Тимошенко, ННІ УФСК, 2-Б: ІІІ місце;

Ірина Фішер, ННІ ІМ, 2-Д: ІІІ місце;

Єлизавета Цвєткова, ННІ ІМ, 2-А: ІІІ місце.

Переможцями в команді нефілологів визначені:

Ольга Ярмолич, ННІ УФСК 2-Ж: І місце;

Надія Лихолай, ННІ УФСК 1-PR: ІІ місце;

Надія Січкар, ННІ УФСК 3-PR: ІІ місце;

Антін Філіпенко, ФОТІУС: ІІІ місце;

Валерія Фінько, ФОТІУС: ІІІ місце.

За місця в обласному етапі ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка змагатимуться: Єлизавета Бабенко, Анастасія Харенко, Анастасія Парибка, Анастасія Заїченко та Ольга Ярмолич, Надія Лихолай, Надія Січкар.

Щирі вітання переможцям і всім учасникам конкурсу. Хай мудре й захопливе Шевченкове слово завше супроводжує вас, надихає на творчість, на успішну самореалізацію в переможній і квітучій Україні.

Фотограф: Анна Харченко
Д
жерело: Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

 

 

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

F Y I F