ННІ УФ та СК — Фільтрувати матеріали за датою: Неділя, 08 жовтня 2017

Після тривалої літньої відпустки літературна студія знову стартувала. Молоді особистості долучилися до творчого кола та вже встигли себе зарекомендувати. Керівник студії Ганна Клименко (Синьоок) зазначає, що вже на першому засіданні студенти виявили хист до літературного слова, а також можуть похизуватися своїми друками.

Зокрема, йдеться про Світлану Кочергу, студентку 1-Ж, котра завітала на гурток із двома першодруками – “Секунды близко” (під псевдонімом Кеммет Бурт) і “Так рождается Истина”.

 “Хоч і пише дівчина російською, але її вірші вражають зрілістю й філософічністю, оригінальністю, символічно-метафоричним мисленням, а проза зачаровує майстерним сюжетотворенням, філософськими рефлексіями, що засвідчує свідомісну й душевну зрілість молодої авторки”, - зазначила Ганна Андріївна.

22323068 1968003653470599 1477984011 n

 Похвалилася своїми творчими результатами й Олена Титаренко, студентка 3-А, яка вже не один рік відвідує літературну студію. У примірнику журналу “Дзвін” опубліковані її поезії, хоча дівчині подобається писати й прозою. Керівник студії зазначає, що її приємно вразила й решта учасників, які виявилися надзвичайно творчими. Наприклад, Ганна Корнієнко, студентка 2-Ж, є різногранною особистістю, пише поезію та прозу. Аліна Буховець, студентка 1-Б, приголомшила обсягом написаного за рік – близько п’ятисот віршів. “Коли зустрічаються творчі світи, їхня єдність особливим чином формує магічно-натхненну атмосферу, тоді не йдеться про більший чи менший досвід. Учеництво — майстерність, старшість — молодшість… Усі почуваються однією злагодженою родиною, дотичною до спільного джерела – Слово-Творчість-Мистецтво. Вірю, що наше родинне творче коло й надалі поповнюватиметься новими іменами”, - зазначає Ганна Андріївна. Нагадуємо, що літературна студія чекає на нові таланти та запрошує доторкнутися до створення вишуканого творчого слова.

Фото зі сторінки “Фейсбук” Ганни Клименко-Синьоок

Опубліковано в Новини

Студенти ННІ УФСК продовжують відвідувати цікаві події, що розвивають спектр їхнього світогляду. Цього разу вони  побували на  презентації нової книги Любомира Дереша «Спустошення», яка відбулася 28 вересня в Художньому музеї, за сприяння команди молодіжної організації «Книжковий Маестро».

«Це перший письменник, якого я відпустила гуляти по Черкасах одного. Він хотів підготуватися до презентації сам», – пише у своєму інстаграмі керівник вищезгаданої організації , доцент кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації Людмила Фіть.

 «Слухати письменника – одна насолода. Що не фраза, то можна в афоризми записувати. Кожна відповідь надихала до нових роздумів», – говорить студенка 4 курсу Альона Ліщук.

Отож, пропонуємо вам низку висловів-роздумів, які гості мали задоволення почути на зустрічі:

— Хороша література говорить про вічні теми, повертає себе поза часом.

—Ми звикли жити прогнозами , очікуваннями, надіями, що ось-ось усе зміниться . Ми живемо в майбутньому, але те, що по-справжньому стається -  ніким не було передбачено.

— Справжнє щастя не залежить від зовнішніх обставин.
— Якщо ми вільні, то чому ж ми нічого не можемо зробити зі своїми почуттями, наприклад?
— Свобода з'являється тоді, коли виникає мета. Це мить між двома виборами, які ми робимо кожну секунду.
— Свобода витікає з усвідомлення справжнього себе, адже одяг, тіло, думки змінюються, а справжній «ти» захований всередині себе, і світ не може туди дібратися.
— Свобода дана від природи.
— Я – лише присутність всередині себе, спостерігач.
— Любов надає сенсу речам.
— Віра без страху побудована на вірі в любов і красу. Поспостерігайте, як змінюються люди під впливом любові й турботи.
— Щастя – це не стан спокою, воно знаходиться в площині віддавання.

Любко Дереш поділився з присутніми тим, де шукав натхнення та відповіді на свої запитання, які тепер можна знайти в його книзі «Спустошення»: «Рік я жив у Єгипті. Ми з товаришем вирішили створити «вікіпедію архетипів», тобто почали читати найдавніші тексти людства. Це допомогло дивитися на світ глобально: не здаватися дріб’язковим подіям, які обкрадають життя».

Приємною несподіванкою для письменника стала картина-сюрприз, подарована “Книжковим Маестро”, над якою попрацювала вся аудиторія, давши відповідь на запитання «З чим асоціюються в мене Черкаси?». Думки гостей були різні. Наприклад, затишок, Дніпро, ініціативні люди, спокій, «Книжковий Маестро», любов, Долина троянд і т. д.

«Усе сказане - дійсно правда. Ви не уявляєте, якими чистими, красивими, спокійними є Черкаси. Якщо не вірите, то можете поїхати в Київ і повернутися сюди з почуттям вдячності», – із усмішкою радить Любко Дереш.

Варто відзначити те, що серед гостей були редактори- першокурсники. Це перша презентація, яку вони відвідали й де мали змогу купити книгу, взяти автограф і сфотографуватися з письменником.

«Зустріч із Любомиром Дерешем – подія, яка неодмінно повинна статися в житті кожного поціновувача сучасної української літератури. Я була в захваті від глибини думки досить молодого автора. Також із задоволенням слухала уривки з книги «Спустошення». Думаю, прочитані рядки зацікавили більшість слухачів, що спонукало присутніх купити книгу, так само, як і мене», – ділиться враженнями про зустріч студентка 1-Р курсу Катерина Бондар.

                                                                                       Автор: Анна Тиха

Опубліковано в Новини

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

F Y I F