LT News - шаблон joomla Оригами
30 березня

До студентів на літературну зустріч приїхало подружжя письменників з Волині

Подружжя волинських письменників - Володимир Лис та Надія Гуменюк завітало на зустріч зі студентством ЧНУ ім. Б. Хмельницького 29 березня. Захід організувала молодіжна громадська організація«Книжковий маестро» спільно з кафедрою видавничої справи та редагування за сприяння профспілкового комітету вишу.

Подружжя письменників на початку зустрічі розповіли свої враження від міста. За словами Володимира Лиса, він тут був ще в 70-х роках минулого століття.

poiuy

«Нам дуже приємно бути на Шевченківській землі. Дійсно раді відвідати Черкащину, побачити місцевість, яка викохала Великого Кобзаря», - каже Надія Гуменюк.

Письменники розповіли студентам про проблеми і переваги роботи авторів. Надія Гуменюк переконана у тому, що їхня справа не залежить від натхнення, адже його, за словами поетеси, можна чекати довго.

ghjk

Володимир Лис, відповідаючи на одне із запитань аудиторії, поділився коротенькою історією зі свого досвіду роботи з видавництвами: «Колись своєму колишньому редактору сказав: «Я вважаю себе динозавром в житті та у літературі». А він на це відповів: «Динозавр тут я, а ти ще динозаврик»», - сміється волинський письменник.

Своїми враженнями після зустрічі поділилася студентка 4-Б курсу ННІ УФСК Анна Квартальова. Вона вважає, що подружжя письменників доповнюють одне одного, адже, як розповів Володимир Лис, дружина є першим читачем і критиком його праць: «Мені сподобалося як подружжя розмовляло між собою. Вони зверталися один до одного і на «ти», і на «ви». Водночас Володимир Лис називав свою дружину музою. Видно було з погляду, що вони кохають і поважають професіоналізм одне одного».

Модератор зустрічі, викладач кафедри української літератури та компаративістики Юлія Вікторівна Волинець розповіла про книгу Володимира Лиса, яка здивувала її сюжетною лінією:«Я дуже люблю книгу Володимира Лиса «Країна гіркої ніжності». Вона мене вразила переплетеними трьома жіночими долями. Надзвичайний сюжет книги».

fghjkl

Наприкінці зустрічі за найкращі запитання організатори розіграли два примірники книг авторів. Їх вручили переможцями за визначеннями самих письменників.

Нагадаємо, у грудні канал«1+1» запустив лінійку спеціальних телевізійних проектів, присвячених новітній історії України. Серед книг, які запланували екранізувати, була і праця Володимира Лиса «Століття Якова». Однойменний чотирьохсерійний фільм за мотивами роману планують показати уже цієї весни.

Яна ЗЕЛЕНА, 4-Р

Оцініть матеріал!
(0 голосів)