Версія для друку
15 квітня

Викладачі ННІ УФСК взяли участь у проведенні Черкаського книжкового фестивалю

Професори кафедри української літератури та компаративістики Василь Пахаренко та Володимир Поліщук,  які є членами НСПУ, взяли участь у проведенні фестивалю. Організаторами було запропоновано низку заходів, серед яких: «Поетичні голоси Черкащини», «Гумористична сієста: сміємося разом», майстер-класи Івана Дубініна «Використання комічного й смішного під час написання прози» та «Засоби написання поетичної прози».

 «Відзначилися активною діяльністю письменники Черкаської обласної організації НСПУ. Зокрема, у двох локаціях відбулися творчі зустрічі прозаїків і поетів із читачами та учасниками фестивалю. Були реалізовані тематичні проекти: «Діти й книга: як зацікавити до читання?», «Шевченкіана» видавництва «Брама», автограф-сесія Наталії Лапіної та Світлани Горбань», - зазначив Володимир Поліщук.

DSC 0006

8 квітня у Будинку вчителя відбувся майстер-клас у форматі круглого столу. Учасники намагалися з'ясувати причини відсутності любові до книг у дітей та підлітків. Модераторами  заходу стали О. Месевря – поетеса й прозаїк, та В. Пахаренко - доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури та компаративістики.

DSC 0024

«Якщо немає читачів - деградують і зникають митці!», – наголошує Василь Пахаренко.

Учасники діалогу створили  затишну атмосферу, розповідали історії зі свого дитинства, які стосувалися книги.

DSC 0029

Наймолодший учасник цього заходу, студент Черкаського політехнічного технікуму Максим, висловив своє враження: «Мені дуже сподобалося. Пролунало багато цікавих думок та пропозицій, а також деякі мотиваційні аспекти, які допоможуть краще сприймати інформацію та більше читати».

Ще один освітній майстер-клас, який відбувся 9 квітня, також стосувався   питання літератури.  Його модератором стала К. Вербівська, член Черкаської обласної організації НСПУ. 

 У залі були присутні Оксана Галаєва, Віктор Скорина ,Оксана Кулікова та ще декілька черкаських письменників. Було висунуто проблему вживання нецензурної лексики в літературі. Захід пройшов у вигляді тайм-діалогів. Кожен охочий мав декілька хвилин, щоб висловити свої думки.

DSC 0014

Також темою для обговорення стали твори відомого українського художника,  драматурга Леся Подерв’янського, який вживає вульгарну лайку у своїх роботах.

«Письменники повинні бути на крок попереду суспільства. Якщо люди нас бачать із крилами, то з ними й залишаймося, адже  література має надихати читачів»,- додала модератор заходу Катерина Вербівська.

Цап Уляна, 1-А; Анастасія Вязьміна, 1Ж-1

Фото Даші Прокопенко, 1Ж-2

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Схожі матеріали (за тегом)