Центри та лабораторії

Центри та лабораторії (0)

Запрошуємо всіх книголюбів до участі в майстер-класах із книготерапії в арт-студії «Art-book» 

Що таке книготерапія?

     У сьогочасному хаотичному житті ми повсякчас піддаємося інформаційному перенасиченню, стресу, невротичним реакціям. Щодня ми перебуваємо в шаленому темпі соціального зростання, рухові «кудись угору», щоб дістатися всіх можливих і неможливих приваб життя. У той же момент поступово втрачаємо внутрішній спокій, позитивні емоції, гармонію між раціональним та емоційним, між свідомим («так треба») і підсвідомим («так хочу»). Відтак способів подолати внутрішню дисгармонію на сьогодні дуже багато: від звичайних внутрішніх релакс-медитацій до серйозних відвідувань психологів, біоенергетиків і т.д.

Проте є дуже простий і безпечний шлях до внутрішнього психічного здоров’я − це КНИГА! Так, на думку дослідників, за допомогою читання книг можна знизити рівень стресу на 60 %, покращити фізичний та психологічний стан, ментальне здоров’я, змінити стан свідомості, відрефлектувати внутрішні комплекси та потреби. Доречно підібрані книги для активізації чи ж подолання певної емоції, їх глибинна інтерпретація, з додатковими арт-терапевтичним процедурами (психомалюнок, аплікація, хенд мейд, інсценізація, метод корекційного читання тощо) дає неймовірні результати. Художня література дає можливість, яку не може забезпечити жоден, навіть найдосвідченіший психолог – ґрунтовно, не поспішаючи, дізнатися, зрозуміти, навчитися аналізувати і, отже, контролювати свій емоційний стан і свої реакції, заглиблюватись у себе, щоб зрозуміти себе, самоусвідомитись!

Відтак, книготерапія − це сфера арт-терапії, спрямована на формування у людини навичок і здатності протистояти неординарним ситуаціям (хвороби, стреси, депресії), зміцнювати силу волі, підвищувати інтелектуальний та освітній рівень. Це один із різновидів арт-терапевтичних практик, коли відбувається психологічна корекція за допомогою художньої літератури,  за допомогою впливу художнього слова на психоемоційний стан людини.

Книготерапія виконує такі функції:

 •  проявляє індивідуальну самосвідомість;
 •  допомагає зануритись у приховану сферу підсвідомого;
 •  поліпшує розуміння і програмування людиною своєї поведінки;
 •  сприяє формуванню адекватної самооцінки;
 •  визначає в людині її інтереси і схильності;
 •  полегшує наслідки стресу;
 •  показує особистості, що він (вона) – не перша людина, що зіткнулася з такою проблемою;
 •  показує людині, що є більш, ніж одне рішення проблеми;
 •  допомагає обговорити проблему більш вільно;
 •  допомагає спланувати правильний шлях дій у вирішенні проблеми;
 •  допомагає вийти на шлях самопізнання, самореалізації і в кінцевому підсумку самоактуалізації, досягти психологічної зрілості;
 •  розвиває творчі здібності і підвищення самооцінки.

Отже, майстер-класи з книготерапії, як інноваційного методу арт-терапії, стають все більш поширеними. Важливість цього методу полягає в 

тому, що для кожної конкретної історії реципієнта можна підібрати певну літературу, яка б скорегувала її і вплинула на адаптацію особистості до нового способу життя, на його психічне і моральне здоров’я.

Отже, КНИГА − ЦЕ ЕЛІКСИР ЖИТТЯ, ЯКИЙ ЗАВЖДИ ПІД РУКОЮ!

А тому арт-студія книготерапії «Art_book» запрошує до участі в майстер-класах! Разом поринемо в гармонійний світ мистецтва художнього слова, вчитимемось інтерпретувати глибинні психологічні аспекти літератури: пізнаємо дивовижний світ казки, пояснюватимемо кожну важливу деталь оповідання чи новели, виразно відчитуватимемо кожну строфу поезії, інсценізуватимемо уривки драматичних творів, зрештою, писатимемо власні історії про життя. І все це доповнюватимуть додаткові арт-засоби увиразнення художнього слова (приємна музика, психомалюнок, аплікація, пісня тощо).

Наш поклик – «ГАРМОНІЯ МИСТЕЦТВА − МИСТЕЦТВО ГАРМОНІЇ»!

 Допомагатимуть вам у цьому літературознавці − кандидати філології, доценти кафедри української літератури та компаративістики О. В Вертипорох, І. О. Кошова і психолог − старший викладач кафедри глибинної психокорекції І. С. Дударенко.

Підкатегорії

Інститут, який цінує твою унікальність!

Відео

Соціальні мережі

F Y I