LT News - шаблон joomla Оригами
09 грудня

Про особливості знімання й монтажу теленовин дізнавалися студенти-видавці

З операторкою та режисеркою монтажу програми «Молодіжне інформаційне агентство» ТРК «ВІККА», випускницею та стейкхолдеркою кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації – Мариною Сухенко поспілкувалися студенти 3 курсу спеціалізації «Видавничий бізнес та сучасні комунікативні технології». Зустріч відбулася в ННІ української філології та соціальних комунікацій у межах курсу «Тележурналістика».

Про це повідомляє кореспондентка пресслужби ННІ УФСК.

— У проєкті Марина від самого старту. Тоді участь у виробництві інформаційних випусків «МІА» було завданням її кваліфікаційної роботи, – розповіла викладачка Людмила Солодка. — Адже цей проєкт є результатом співпраці гуртка ЦДЮТ «Юні кореспонденти», телекомпанії «ВІККА» та кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації.

Варто зазначити, «МІА» – це інформаційно-розважальна програма, у якій презентують актуальні для містян теми через світосприйняття школярів та студентів.

За словами викладачки, Марина Сухенко – одна з найуспішніших випускників кафедри. За три роки в тележурналістиці в неї назбиралося чимало практичних кейсів щодо знімання й монтування новинних відеосюжетів. Ними вона й поділилася з нинішніми студентами-видавцями:

  • Створення та розробку інформаційного продукту, наприклад, телепрограми або ролику, слід розпочинати з планування: поділу всього робочого процесу на етапи. Це допоможе тримати виробництво під контролем та полегшить процес реалізації продукту й виходу його на екран.
  • Журналісту разом з оператором важливо ретельно попрацювати під час першого етапу – тематичного. Саме у цій фазі потрібно обирати тему сюжету, героїв, експертів, місце знімання тощо. Найголовнішим на цьому етапі є вибір кута подачі, адже він допомагає правильно висвітлити ідею інформаційного продукту.
  • Медійниця радить для знімання матеріалу використовувати універсальну телевізійну формулу. Іншими словами, процес знімання містить у собі подію, інформаційний привід, історію. Сюди ж додають дві думки та одну емоцію. Завдяки дотриманню цього принципу можна отримати якісний інформпродукт.
  • На технічному та виробничому етапі потрібно звернути увагу на розкадрування робочого матеріалу: стендап, синхрон, текст, титри тощо. Це допоможе уявити приблизну картинку програми та вибудувати правильну послідовність кадрів. Під час розкадрування перевіряється сюжетна цілісність програми та наявність помилок і повторів.
  • Після фази розкадрування, програму потрібно перевірити, а далі – записати начитування. Проте медійниця зауважує, що текст ні в якому разі не повинен збігатися із зображенням синхрону.
  • Для ролика чи програми завжди важливо записувати перебивки, адже саме завдяки їм можна передати атмосферу глядачеві.
  • У процесі знімання варто робити різні плани для перебивок. Це створює в сюжеті ефект динаміки.
  • Для монтування медійниця використовує програми «Edius» та «Adobe Premіere». Почати потрібно з вивчення інтерфейсу, простих функцій та налаштувань. Кожен може обирати ту програму, у якій йому працювати зручніше.
  • Краще надавати перевагу програмам з англійським інтерфейсом.

— Сучасна англомовна відеоплатформа «YouTube» більш функціонально урізноманітнена, ніж українська версія. Тому розвивайте свою англійську й за допомогою технічних програм, – порадила Марина Сухенко.

Майбутні видавці на третьому курсі вивчають дисципліну «Тележурналістика», у межах якого знімають різні відеоролики, серед яких є і новинні сюжети. Тому майстер-клас телевізійниці був корисним й інформативним для третьокурсників.

Читайте також: Олена Фесенко: «Секрет вдалого інтерв’ю – знати більше, ніж людина сама пам’ятає про себе»

 MG 1014

 MG 0970

 MG 1005

Текст: Алла Кавун, 3-ВБ

Фото: Катя Бондар, 3-ВБ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)