LT News - шаблон joomla Оригами
11 січня

Про рейтинги успішності та нарахування стипендій детально розповів студентам директор ННІ УФСК

Про всі деталі щодо складання сесії, формування рейтингів успішності та отримування стипендій розказав директор навчально-наукового інститутуукраїнської філології та соціальних комунікацій Ігор Погрібний.

– Добрий день, Ігорю Івановичу. Поясніть, будь ласка: рейтинг успішності складають для всіх студентів чи тільки тих, хто навчається за державним замовленням?

– Добрий день. Рейтингують за успішністю абсолютно всіх студентів. Це не лише база даних для нарахування стипендії, а визначення рівня навчальної діяльності всіх студентів.

– Я читала, що існують різні види стипендій для закладів вищої освіти: академічна (звичайна, підвищена), іменна (Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Президента України та інші) і соціальна. Розкажіть, які стипендії є в нашому інституті?

– Академічна (звичайна та підвищена) та соціальна. Саме зараз у нас немає студентів, які отримують іменні стипендії. Їх присвоєння вирішується на засіданні стипендіальної комісії університету шляхом відкритого голосування. На іменні стипендії ми спочатку додаємо кандидатуру від нашого інституту, а вже згодом у ході голосування визначається, чи вона проходить, чи ні. Звичайну академічну стипендію отримують 40-45 % студентів. А от підвищена визначається, як правило, із загального рейтингу студентів, які навчаються в інституті. Її надають найуспішнішим студентам, хто має найвищі показники саме за академічну успішність (без додаткових заохочувальних балів). Цього разу підвищену стипендію отримуватимуть 15% від загальної кількості студентів, які заробили академічну стипендію.

– Розкажіть, на підставі чого складається рейтинг студентів, які отримують академічну стипендію?

– Рейтинг формується за двома показниками. Перший і основний – середній бал залікових і екзаменаційних предметів. Сюди входить і оцінка за курсову роботу або у студентів-випускників оцінка за виробничу практику. Але обов’язковою умовою для отримання стипендії є відсутність оцінок «задовільно» за іспити. Другий – це позанавчальна громадська робота студентів, яка за відповідним положенням про навчальну діяльність у нашому університеті становить не більше 10%, тобто до 10 додаткових балів. 

– А чи є диференціація між дисциплінами професійного/непрофесійного спрямування?

– Ні, якихось вагових коефіцієнтів немає. Вони всі рівнозначні між собою.

– Зрозуміло, а от при складанні рейтингу враховується спеціальність та курс?

– Дійсно, студенти рейтингуються за курсами та спеціальностями. Так, окремо складаємо рейтинг для кожного курсу за трьома спеціальностями: «Середня освіта» (українська мова та література), «Філологія» (українська мова та література, фольклористика, прикладна лінгвістика) та «Журналістика» (журналістика за видами, видавничий бізнес та комунікативні технології, реклама та PR у медіагалузі). За винятком студентів 4 курсу, які диференціюються не за спеціальностями, а ще за напрямами підготовки.

– А хто має повноваження в складанні рейтингу успішності?

– Як правило, складанням цього рейтингу займається дирекція: заступник із навчальної роботи Оксана Іванченко та я. Найперше – це поточна фіксація успішності, але коли ми визначаємо вже остаточний рейтинг студентів, то обговорюємо надання додаткових балів на засіданні стипендіальної комісії інституту, куди входять представники дирекції та студентської ради інституту.

– Після цих обговорень хто все ж таки його затверджує?

– Усі матеріали ми передаємо на затвердження стипендіальній комісії університету.

– А де й коли можна знайти інформацію про рейтинги?

– Після завершення сесії (приблизно 28–29 грудня) та святкових днів десь за тиждень ми підбиваємо підсумки. А далі ці результати, обговорені також зі стипендіальною комісією та студентською радою, висвітлюються на сайті нашого інституту та університету.

– На сьогодні відомо, що 45 % студентів-бюджетників отримують стипендію. Чи можливе варіювання цього відсотка?

– Студенти отримують звичайну академічну стипендію до 45%, тобто варіювання відбувається від 40% до 45% залежно від обсягів стипендіального фонду університету.

– Я знаю, що стипендія студентам першого курсу виплачується за рейтинговою системою на підставі результатів ЗНО. Її розмір завжди мінімальний. Розкажіть, будь ласка, як нараховується стипендія для студентів-першокурсників після зимової сесії?

– Студентам першого курсу після зимової сесії стипендію призначають так само, як і всім іншим студентам старших курсів, за вищевказаним порядком.

– Чи є у них можливість після першої сесії почати отримувати підвищену стипендію?

– Звичайно, є. Якщо студенти-першокурсники будуть показувати високий рівень знань, тоді вони зможуть брати участь у рейтингу студентів на підвищену стипендію.

– У постанові Кабміну «Про внесення змін до стипендіального забезпечення» зазначено, що соціальну стипендію будуть отримувати близько 7 % студентів. Поясніть, будь ласка, як вираховують ці 7 %?

– Очевидно, Кабінет Міністрів України визначає цей відсоток від загальної кількості студентів по всій Україні, які можуть отримувати таку стипендію. Поки що в нас немає проблем із тим, що, наприклад, хтось має підстави отримувати ці кошти, а соціальну стипендію не призначають. Якщо студент за всіма показниками (чи батько – учасник АТО, чи діти з малозабезпечених сімей, чи інше з переліку
Постанови Кабміну) формально має право на отримання соціальної стипендії, то відповідно оформлюємо документи: студенти пишуть заяви та додають необхідні документи.

– Ті, хто отримує соціальну стипендію, мають орієнтуватися на бали лише за екзамени чи й за заліки?

– Після того, як таку стипендію призначили студентові, проходить семестр, і необхідно в ході навчання та сесії підтверджувати її отримування й надалі. При цьому враховуються як іспити, так і заліки, і, звичайно, не повинно бути академічної заборгованості. Це можуть бути і невисокі показники, але скласти сесію потрібно без двійок чи «незараховано».

– Від чого залежить розмір соціальної стипендії?

– Розмір соціальної стипендії визначає соціальна служба відповідно постанови Кабміну, і оплачує її відповідно не університет, а служби соціального захисту.

– Якщо стипендіат має право на призначення кількох стипендій (наприклад, академічної і соціальної), він отримує обидві чи лише одну?

– Може бути таке, що студент отримує соціальну стипендію і показує високий рівень знань під час навчання, то він може вийти в рейтингу на академічну стипендію. Але йому тоді необхідно вибирати: або отримувати соціальну, або академічну. Дві одночасно – неможливо. Студент має вибрати: чи отримувати соціальну стипендію (яка менша за розміром, але не залежить від місця в рейтингу, головне – скласти сесію без академічної заборгованості), чи академічну (трішки вищу, але щосеместру необхідно брати участь у конкурсі, виборюючи місце «під сонцем»).

– А є можливість отримувати звичайну академічну та іменну стипендії одночасно?

– Ні, студент також повинен обрати. Як правило, вибір спрямований на більшу за розміром (іменна стипендія більша).

– На сайті МОН зазначено: «Рішенням керівника навчального закладу таким особам, які мають академічну заборгованість, може встановлюватися строк, упродовж якого вони можуть покращити результати навчання, але не більш як до дати початку наступного навчального семестру згідно з навчальним планом за відповідною спеціальністю». Чи існує така можливість в ННІ УФСК?

– Так, є. Студенти, які мають академічну заборгованість, можуть її ліквідувати до початку наступного семестру. У нашому інституті складено і розміщено на стенді і на сайті розклад усунення академічної заборгованості для таких студентів. Спочатку студент має право скласти повторно дисципліну у викладача. І якщо він знову отримує незадовільний результат, то, відповідно до графіка, третій раз він складає її вже екзаменаційній комісії, що складається з того ж викладача, завідувача кафедри і члена дирекції.

Тисніть на картинку, щоб перейти до перегляду рейтинігв.

reitingvnovinu

З директором ННІ УФСК Ігорем Погрібним спілкувалася Яна Назаренко, 2-Р курс

Оцініть матеріал!
(0 голосів)