LT News - шаблон joomla Оригами
26 листопада

У ННІ УФСК відзначили День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. У  ННІ УФСК провели низку заходів, приурочених цій даті: перегляд відео про революційні події, патріотичний флешмоб та лекція «Будь гідним громадянином України».

Вражаючі кадри часів Помаранчевої революції та Євромайдану змушували студентів та викладачів завмирати перед екраном, на якому під час перерви демонструвалися відео з архівів учасника тих подій журналіста Степана Вінярського.  У ці миті в багатьох бриніли сльози на очах, адже події кінця 2013-2014 років нікого не залишили байдужим.

Своїми враженнями поділилась студентка 2-Б курсу  Алла Осіпова: "Упевнена, ці жертви не були даремними, навіть зараз воїни АТО нам доводять, що ми здатні щось змінити і створити свою державу – міцну й незалежну!"

Університетську громаду об’єднав патріотичний флешмоб «Україна, в якій я хочу жити», ініційований студентською радою університету. Не залишився осторонь і ННІ української філології та соціальних комунікацій. Студенти і викладачі кафедр видавничої справи, редагування й теорії інформації, журналістики й PR-технологій, української літератури та компаративістики, методики навчання, стилістики й культури української мови, а також дирекція інституту в повному складі фотографувалися з висловами, що відображали їхнє бачення вільної, демократичної, процвітаючої держави.

 

 

Голова студради інституту Марина Савченко так прокоментувала цю акцію: "Думаю, що такі заходи варто проводити часто. Вони змушують нас замислитись, викликають почуття патріотизму й гордості за те, що живемо на цій славній землі. Пробуджують почуття того, що ми – українці. Нам слід із повагою ставитись до тих людей, які боронять Україну в нелегкі для неї часи. Україна – прекрасна держава зі своєю історією, культурою, солов’їною мовою, мальовничою природою. Ми повинні берегти все це та прагнути кращого".

Історичне осмислення знакових подій у новітній історії країни представив під час лекції «Будь гідним громадянином України» доктор історичних наук, професор Віталій Масненко.  Розпочав зустріч директор ННІ УФСК Ігор Погрібний. Він нагадав присутнім, що в ці дні ми  вшановуємо  мужність і героїзм учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, волонтерів, інших патріотів, які відстоюють територіальну цілісність України, захищають надбання Революції Гідності.  Підчас лекції студенти отримали відповідь на те важливе питання, що турбує майже кожного з нас: «Чи не даремно всі ці жертви?».

"Це є тим, що ніколи не повернеться, але назавжди залишиться в нашій свідомості. На Майдані ми отримали українську націю, ми змінилися самі, воно діє всередині нас»", – зазначив Віталій Масенко. 

Анна ГОРОБЕЦЬ, 1-Р

Фото Руслана КРИЖАНІВСЬКОГО, 1-Р

Оцініть матеріал!
(0 голосів)