LT News - шаблон joomla Оригами
12 червня

Тиждень науки пройшов у ННІ УФСК

Студенти та викладачі ННІ УФСК взяли активну участь у низці заходів, що проводилися в межах тижня науки 20-24 травня.

Лекцію на тему «Духовність слова у душі твоїй» від отця Василія Свято-Троїцького собору ПЦУ прослухали студенти ННІ УФСК. Зустріч відбулася 22 травня.

– Студенти мали можливість зрозуміти слово Бога, яке передається саме через священника. Дискусій було у достатній кількості, тому що отець Василій зацікавив цією темою і як духовний наставник, і як науковець, – зазначає Галина Кочерга, доцент кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики.

Захід до Дня слов’янської культури та писемності в контексті рівноапостольних Кирила та Мефодія відбувся 24 травня. За словами організаторки заходу Галини Кочерги, ця подія є щорічною і має навчальну, виховну й патріотичну мету. А також при підготовці до цього заходу студенти ще більше самостверджуються ідеологічно як слов’яни.

Традиційно підготовану студентами виставку ікон з різних куточків Черкащини могли відвідати студенти ННІ УФСК під час тижня науки. Її підготували студенти-філологи. Цього року виставка, за словами Галини Кочерги, мала також «родзинку» – банери з молитвами церковно-слов’янською мовою.

Своїми враженнями поділилась студентка 1-А курсу Олександра Коміренко:

– Захід було цікаво організовувати, адже інформацію треба було шукати не лише в інтернеті, а й по бібліотеках. Ми знайшли досить багато старовинної і навіть сакральної літератури.

Свої знання студенти закріпили вікториною та розгадуванням кросворду.

Також у межах тижня науки доценти кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Галина Кочерга, Галина Ярмоленко та Людмила Лонська із студентами-першокурсниками здійснили історико-краєзнавчу поїздку «Українська ідентичність в історичній сакральності».

Студенти відвідали науково-теоретичний семінар, організований Галиною Кочергою, 16 травня. Захід приурочений до 400-річчя з часу виходу «Граматики...» Мелетія Смотрицького – першого повного видання церковнослов'янської мови в українській редакції.

DSC 0123

DSC 0106

DSC 0100

photo 2019 06 12 15 35 42

photo 2019 06 12 15 40 07

Автор: Діана Мателега, 1-Ж

Фото: Єва Кравчук, 4-Ж

Вікторія Нянько, 2-Р

Галина Кочерга, доцент

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)