LT News - шаблон joomla Оригами

Ромащенко Людмила Іванівна

доктор філологічних наук, професор

Ромащенко Людмила Іванівна народилася 5 серпня 1959 року в с. Квасилів Рівненського району, Рівненської області. Середню освіту здобула в Новоздолбунівькій середній школі № 3 Рівненської області (1966 – 1974 р.р.) та Черкаській СШ № 20 (1974 – 1976 р.р.) У 1981 році закінчила Черкаський державний педагогічний інститут за спеціальністю "Українська мова та література". З 1989 року працює в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького на кафедрі української літератури та компаративістики.

Протягом 1989-1992 р.р. навчалась в аспірантура при кафедрі української літератури Черкаського державного педагогічного інституту. 1 грудня 1992 року захистила кандидатську дисертацію “Проблеми поетики прози О. Гончара в літературно-критичному осмисленні”. Того ж року було присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук. У 2006 році захистила докторську дисертацію «Інтерпретація національної історії в українській прозі ХХ століття». Того ж року присуджено науковий ступінь доктора філологічних науки і присвоєно вчене звання професора кафедри української літератури і компаративістики.

Проблематика наукових досліджень: сучасна українська історична проза; українсько-польські літературні зв’язки; українська література з загальноосвітньому контексті, педагогіка. Автор книги “Жанрово-стильовий розвиток сучасної української історичної прози: основні напрями художнього руху” (2003) та багатьох наукових публікацій з історії української та зарубіжної літератур та методики їх викладання, порівняльного літературознавства.

Перекладач з польської мови. Стипендіат міжнародної Коси ім. Й. Мяновського та фундації ім. З. Залеського.