LT News - шаблон joomla Оригами

Юлія Вікторівна Волинець

викладач

Волинець Юлія Вікторівна народилася 8 серпня 1984 р. у м. Носівка Чернігівської області. Середню освіту здобула в Бубнівськослобідській ЗОШ Золотоніського району Черкаської області (1991 – 2001). У 2006 році закінчила Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького за спеціальністю «Українська мова та література». З 2005 року працює в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького: 2005 – 2006 рр. – лаборант центру шевченкознавчих досліджень, 2006 – 2007 рр. – помічник ректора Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, з 2006 р. – викладач кафедри української літератури і компаративістики.

Протягом 2007 – 2010 рр. навчалася в аспірантурі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького (спеціальність: 10.01.01 – українська література). Тема кандидатської дисертації: «Богдан Хмельницький як історична постать в українській і світовій прозі XIX – XX століть». Коло наукових інтересів: історична проза, зокрема, про часи Визвольної війни 1648 – 1654 рр. під проводом Б. Хмельницького.

У співавторстві з викладачами кафедри В.О. Марценішко і Г.А. Клименко підготувала і видала навчально-методичний посібник з української літератури для абітурієнтів і слухачів підготовчих курсів (2012 р.). Для студентів ННІ української філології та соціальних комунікацій укладено й видрукувано (у співавторстві з проф. В.Т. Поліщуком) методичні рекомендації з навчальної дисципліни «Історія української літератури Х – ХVIII століть» (2014). Брала участь у 18 наукових конференціях, авторка понад 35 наукових статей.

Викладає такі дисципліни: «Історія зарубіжної літератури (Антична література)», «Виразне читання», «Історія зарубіжної літератури Середніх віків та Відродження», «Історія української літератури Х – ХVІІІ століть», «Міфологія»; а також у попередні роки роботи проводила практичні заняття з «Теорії літератури», «Вступу до літературознавства», «Історії української літератури доби романтизму», «Історії української літератури І половини ХХ століття», «Усної народної творчості», «Компаративістики», «Історії літературознавства», «Основ наукових досліджень» та ін. Із 2007 р. працює на підготовчих курсах з української літератури для вступу абітурієнтів до ВНЗ.

Активна учасниця громадсько-політичних подій, має ряд почесних відзнак і нагород.