LT News - шаблон joomla Оригами
15 травня

Медіа-експерт розповіла студентам-редакторам, як виживають черкаські інтернет-ЗМІ

Головний редактор сайту «Економіка Сьогодення» Інна Хімічук ділилася досвідом зі студентами-редакторами ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. Під час інтерв’ю вона розповіла про особливості економічного сайту та його інформаційної політики.

Ваше інтернет-видання існує 5 років. Чим цей ресурс відрізняється від інших черкаських ЗМІ?

— «Економіка Сьогодення» — це регіональний інформаційний ресурс економічного спрямування. Його основне завдання полягає в професійному висвітленні актуальної та корисної інформації щодо функціонування й тенденцій розвитку реального сектора економіки Черкащини.

— Від чого залежить успішність сайту?

— Успішність сайту залежить не тільки від читабельності, що дуже важливо, але й від багатьох технічних моментів. Недоліки останнього полягають у тому, що програми для пошуку інформації розробляють спеціалісти, які не маютьдосвіду в галузі журналістики.

— Чи залежить якість інформаційної продукції від штату редакції?

— Я переконана, що так. Однозначно буде менше помилок, якщо один текст буде вичитувати ціла «гвардія» коректорів. Нині ж головний редактор виконує всю роботу. Сьогодні в Черкасах багато інтернет-ЗМІ, проте штат редакції кожного дуже малий – у середньому до 5-ти осіб. Якщо брати до уваги мій досвід роботи в газеті «Черкаський край», то на той час там було до 50-ти працівників, а наш сайт має лише 3-ох співробітників.

— Що повинен робити сучасний журналіст?

— Сучасний журналіст має вміти робити все: швидко писати статті, присвячені останнім подіям, бути досвідченим у різних темах, оперативно реагувати на інформацію, а також бути фахівцем у технічних програмах. Оскільки наш сайт є вузькоспеціалізованим, то працівник редакції «Економіки Сьогодення» повинен бути компетентним і в економічній галузі.

— Чи забезпечені журналісти технічним обладнанням?

— Нерідко їм доводиться самостійно купувати фотоапарати, диктофони та інші прилади, аби виконати роботу вчасно та якісно. При цьому заробітна платня невисока.

— Звідки Ви берете інформацію?

—  На сайті новини зазвичай короткі, присвячені певним подіям. Серед усіх джерел найбільше довіряємо прес-службам.

milDPwYzTzU

— Якими критеріями Ви послуговуєтеся при відборі новин для сайту «Економіка Сьогодення»?

— Найголовніше – ця новина повинна бути «свіжою» та достовірною. Звичайно, ми намагаємося подати матеріал доступно, щоб пересічній людині була зрозуміла висвітлена інформація.

— Яких новин більше: власних чи копірайтів?

— Раніше я намагалася публікувати більше власних новин, але потім зрозуміла, що самостійно виписати таку кількість інформації неможливо. Тому тепер у мене є журналіст, який займається копірайтингом.

— Із якою періодичністю Ви публікуєте новини?

— Має бути 20 новин на день. Є найбільш читабельні години – ранкові й вечірні. Головне потрапити на основну стрічку новин сайту https://www.ukr.net, адже від цього залежить рейтинг.

— Як бути постійно в курсі подій йоперативно відбирати потрібну інформацію?

— Кожного дня я мушу знаходити час для перегляду новин. Для того, щоб зрозуміти справжню незаангажовану картину, доводиться переглядати кілька джерел, оскільки мені відомо, що деякі канали належать впливовим особам, а це позначається на подачі інформації.

— Як Ви ставитеся до ЗМІ, що належать високопосадовцям?

— Я вважаю, що це негативно впливає на якість подачі інформації, адже часто новини подають суб’єктивно.

— За які кошти існує інтернет-видання «Економіка Сьогодення»?

— «Виживаємо» за рахунок реклами, окрім цього співпрацюємо з невеликою організацією, яка платить за опубліковані матеріали. Та запевняю вас, що це не політична сила.

— Чи є у Вас конкуренти?

— Своїм конкурентом ми вважаємо сайт «Діловий регіон», адже інформаційна політика (тематика новин) і, відповідно, аудиторія в нас однакова.

— Чи буває таке, що не вистачає економічних новин, тобто «свіжої» інформації?

— Ні, інформації вистачає завжди. Було б бажання її висвітлювати. Взагалі, кожну новину можна подати з різних боків, у нашому випадку – з’ясування економічних питань.

  Що Ви можете порадити  майбутнім працівникам вузькоспеціалізованих сайтів, зважаючи на власнийдосвід?

  Єдиної формули немає, усе залежить від прагнення та бажання якісно виконувати свою роботу. У випадку, якщо це профільний  інтернет-ЗМІ, то треба бути готовим до постійного самовдосконалення.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)