LT News - шаблон joomla Оригами
09 грудня

Засідання гуртківців "Джерело"

Чергове засідання гуртка «Джерело», керівником якого є доцент кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики  Ірина Савченко, відбулося в ННІ УФСК.

Тема засідання: «Писемне мовлення:минуле і сьогодення».

Гуртківці вивчали тему завдяки компаративному методу,тобто порівнюючи українську з  іншими мовами. Наприклад, ведучі говорили студентам слова польською, а ті мали сказати українські відповідники (Cena–ціна), а також слухали пізнавальні доповіді про предметне, графічне та  піктографічне письмо. Засідання мало форму діалогу, аби студенти відчували свою приналежність до мовознавчої роботи. А щоб ще більше покращити атмосферу, в  аудиторії грала приємна  класична музика, яка супроводжувала  екскурси  в історію письма первісних людей, що подавалися у вигляді казок.

Студенти-першокурсники декламували свої вірші, довівши, що наш ННІ багатий талантами.

Наприкінці засідання гуртківці читали та обговорювали новелу «Перемога за милосердям», у якій розповідалось про дівчинку,що з дитинства прикута до інвалідного візка – уривок дитячої повісті Ірини Савченко «Моя перша вчителька».

DhxpD0cKDt0

 До речі,Ірина Степанівна повідомила, що редакція газети  допомогла розшукати   героїню новели   і та зізналась, що ні на мить не забувала свою першу вчительку та її внесок у життя жінки.

Наші студенти захотіли зустрітись із пані Іриною (героїнею новели) перед Новим роком, і  це досить символічно, бо ж у новелі описано як саме перед цим святом  ще тоді  маленька дівчинка-першокласниця змогла  встати й пройти  до ялинки без чиєї-небудь  допомоги.

Керівник гуртка після такої зворушливої пропозиції зізналась, що вона любить цю роботу саме за такі-от справжні емоції, які викликають у неї студенти: «Коли я бачу в чиїхось очах вогник і бажання творити, – зізнається Ірина Степанівна – то тоді в самої  розправляються крила».

PoeA5M54U2U

А  вже в самому кінці, так би мовити, «на  десерт»,  староста гуртка Юлія Кисіль передала естафету студентці 1-Б курсу Анастасії Мірошник, що  стала  новою старостою, а та, у свою чергу, пообіцяла, що наступні засідання будуть ще кращими!

І, як говориться у вірші Кіндратенко Юлі: «Мова – це я і ти. Мова – це добре слово».

Тож доносьте  іншим людям  лише тепло, як словами,так і діями, і воно вам повернеться сторицею.

Вікторія САДКІВСЬКА

Фото Анни СУГАК, 2-В

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)