LT News - шаблон joomla Оригами
15 листопада

Першокурсники-видавці в редакції «ІнфоМІСТ»: коротко про головне

Майбутні редактори  ЧНУ ім. Богдана Хмельницького відвідали одне з найпопулярніших інтернет-видань  нашого міста – «ІнфоМІСТ», де ознайомилися з особливостями роботи цього ЗМІ.

Студенти були вражені тим,  що все видання тримається всього лише на чотирьох працівниках: головному редакторові Олені Щепак та трьох кореспондентах Сергієві Макаренку, Олені Шаповал та Олені Спасібіній. Жоден із працівників не має вузької  спеціалізації, пишуть на всі   теми, адже штат невеликий. Визнають, що не вистачає коректорської читки,  іноді таки трапляються помилки в текстах матеріалів. Щоправда, останнім часом це рідкість. Читацька  аудиторія видання різновікова.  Читацькі вподобання інколи видаються примітивними, тому треба бути готовим до несподіваних результатів. Трудомістке  журналістське розслідування може набрати близько 300 переглядів, а от приїзд Фреймут до Черкас або недомальований пішохідний перехід – 15 000 та більше. Інтернет-видання зараз активно шукає рекламника, тому наразі його функцію виконують усі працівники сайту.

Одним із найактуальніших питань для першокурсників є навички працівника ЗМІ. Олена  Щепак наголошує, що журналістські вміння слід постійно удосконалювати: «Журналіст повинен не лише бути грамотним,  начитаним, а й розбиратися  у реєстрах та вміти робити  інфографіку. До речі, нині краще читають ті матеріали, які проілюстровані інфографікою.Тому удосконалюємо свої знання і вміння у цій сфері».

Редактор видання також порадила студентам використовувати кожну можливість розвиватися у будь-якій сфері суспільного життя. Тут у пригоді стають  тренінги.  На сьогодні їхня тематика достатньо широка, щоб вибрати відповідно до своїх інтересів та можливостей.

Журналістська професія – це спосіб життя, це робота, якою потрібно жити, це надзвичайно активний ритм життя. Якщо зрозумів, що це оте твоє у професійному житті, варто докласти всіх зусиль, щоб стати журналістом. А перші кроки слід робити ще під час навчання. І тут доречною буде порада Олени Щепак медійникам-початківцям:  «Використовуйте практику на  повну! Це найлегша можливість працевлаштуватися. Так, працювати під час навчання складно, але можливо. Головне – це бажання і вміння зарекомендувати себе!»

Анна ГОРОБЕЦЬ, 1-Р

Фото зі сторінки Олена Щепак в соціальній мережі

Оцініть матеріал!
(0 голосів)