LT News - шаблон joomla Оригами
19 грудня

Традиційно й колоритно: студенти-філологи провели свято «Калити»

Зима – це період, який асоціюється з чимось магічним й особливим, адже саме в цю пору відзначають безліч свят, перше з них, 13 грудня – день Святого Андрія. Студенти, які шанують традиції українського народу із задоволенням проявили ініціативу та влаштували андріївські вечорниці.

Про це повідомляє кореспондентка пресслужби ННІ УФСК.

З давніх-давен цей день мав дохристиянський характер і був створений задля розваг, які полягали в обряді угадування долі, ворожінні, і найголовніше – ритуальному кусанні «калити».

IMG 1674

IMG 1647

— Андріївські вечорниці – це традиційний захід, який ми звикли проводити щороку. Активізувати сучасну молодь є досить непростим завданням, яке можна втілити завдяки дійсно цікавим заходам. До того ж ми дбаємо про те, щоб студенти були зацікавлені у звичаях та традиціях, які прийшли до нас від предків, – пояснила організаторка дійства, директорка фольклорно-етнографічної лабораторії «Музей українського рушника» Наталія Ярмоленко.

Студенти й викладачі пройнялись атмосферою свята: жартували, оповідали цікаві історії, грали в ігри, намагалися вкусити «калиту» тощо. Оскільки поласувати магічним хлібцем нікому не вдалося – його розділили між усіма присутніми.

— Я дуже рада, що побувала на андріївських вечорницях, адже раніше я тільки чула про день Святого Андрія, а тепер змогла долучитися до самого святкування. Такі заходи дійсно цікаві та пізнавальні, вони породжують святковий настрій та любов до традицій, – поділилася враженнями студентка 1-А курсу Юлія Литвиненко.

IMG 1619

IMG 1642

Текст: Ліна Костенко, 1-ВБ

Фото: Алла Кавун, 3-ВБ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)