LT News - шаблон joomla Оригами
26 квітня

Мандрівний мовний гурток продовжує колекціонувати діалектизми (ВІДЕО)

Магістранти спеціальності «Прикладна лінгвістика» Анастасія Пройдисвіт та Ліна Тимошенко разом із професором кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики Людмилою Шитик провели діалектологічні змагання у Кам’янському екологічно-економічному ліцеї. Також директор навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Ігор Погрібний провів профорієнтаційну роботу для майбутніх абітурієнтів. Захід відбувся 25 квітня в межах проекту «Кожне сільце має свою пісню та слівце».

Про це повідомляє кореспондент прес-служби ННІ УФСК.

Ініціаторами мовної студії стали головний редактор українського видання в Торонто «New Pathway» Юрій Білінський та професор кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Ганна Мартинова.

– Зізнаймося, що зараз усі розмовляють суржиком. На тлі русизмів та англіцизмів літературна мова втрачає свій колорит, тому нам важливо зберігати традиції, спілкуватися рідною мовою та не цуратися свого коріння, – зазначає вчитель української мови та літератури Ганна Соколова.

Екскурсію у літературно-меморіальному музеї О.С. Пушкіна та П.І. Чайковського підготувала заступник директора з виховної роботи Кам’янського історико-культурного заповідника Таміла Чупак. Черкаські гості відвідали картинну галерею, ознайомилися із пам’ятками національного значення та архітектурними прикрасами міста Кам’янка.

У ліцеї представників ННІ УФСК зустрів творчий колектив «Самоцвіти» та продемонстрували тутешні художні танці: традиційна та поліська полька, гречаники та вальс.

Діалектологічний урок відбувся у формі змагань між двома командами. Ведучі підготували для учасників «мовне лото» – конкурси, у яких учні демонстрували особливості місцевого мовлення, зокрема оцінювалися оригінальність назв та лозунгів команд.

– Ми повинні з гордістю говорити «Я – українець!», шанобливо ставитися та пишатися своєю солов’їною, – пояснює заступник директора з навчально-виховної роботи Кам’янського ліцею Стелла Ходоровська.

 MG 8516

 MG 8586

 MG 8656

 MG 8689

 MG 8693

 MG 8717

Матеріал підготувала Вікторія Дзеціна, 3-Р

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)