LT News - шаблон joomla Оригами
26 березня

Тиждень методики відбувся в ННІ УФСК

Тиждень методики навчання української мови у школах (за результатами педагогічної практики) відбувався в ННІ української філології та соціальних комунікацій із 19 до 21 березня. Організаторами події стала кафедра методики навчання, культури і стилістики української мови.

Про це повідомляє кореспондент ННІ УФСК.

Тиждень розпочався із зустрічі студентів з учителями міста Черкаси.

Поділилися досвідом та дали настанови студентам учителька Першої міської гімназії Наталія Коритан, педагог з Колегіуму «Берегиня» Людмила Скрипай та вчителька ЗОШ №7 Тетяна Середа.

Разом зі студентами гості активно обговорювали роль учителя у сучасному світі та особливості цієї професії.

Розповісти про усі плюси вчителя-словесника, зокрема про успішні результати учнів, вирішила Людмила Скрипай:

– Повірте, немає потужніших крил, за ті, що виростають від гордості за своїх учнів, – наголошує вчителька.

Також студентів 4 курсу було посвячено до лав професійного вчителя-словесника. Аби перевірити рівень оволодіння своїм фахом, їм підготували конкурси.

За активність у квестах студентів нагородили грамотами. Перемогу в номінації «Найкращий вчитель» здобули: Юлія Зубанченко (4-Б), Оля Войцешук (4-В) та Дарина Касян (4-А).

– За крок до випуску нам потрібно справді визначитись, чи зможемо ми йти далі по цій непростій стежці. Держава зараз потребує молодих та активних учителів. Я сподіваюся, що в майбутньому зможу оволодіти всіма секретами педагогіки та якісно навчати дітей, – зазначає студентка 4-Б курсу Юлія Зубанченко.

Про можливість розвитку професійної кар’єри розповіла завідувачка кафедри методики навчання, стилістики і культури української мови Тетяна Симоненко. Особливу увагу вона звернула на універсальність професії вчителя-словесника, адже, за її словами, йому властиве освоєння у будь-яких сферах мовної діяльності.

Завершальним етапом тижня методики стала підсумкова конференція педагогічної практики «Інноваційні технології навчання української мови в середній школі».

Разом із викладачами та керівниками практики студенти обговорювали найпоширеніші проблеми, із якими стикались у школах під час практики. Вони визначили, що важливе місце під час проведення уроків займають новітні технології.

Про ентузіазм та потенціал майбутніх вчителів наголосила доцент кафедри методики навчання, культури і стилістики української мови Вікторія Руденко:

– Надзвичайно приємно спостерігати, як майбутніх випускників нашого інституту захопила професія вчителя, незважаючи на те, що нині досить поширеним стереотипом є думка про непрестижність педагогічної діяльності, - зазначає Вікторія Руденко.

Студенти розповіли про труднощі, які виникали під час проходження практики. Проблемою для всіх стало утримання уваги учнів протягом уроку.

Про свої успіхи на практиці розповів студент 4-Б курсу Руслан Билина:

– Йдучи на практику, я налаштовував себе скептично, але провівши перші уроки – захопився: як підготовкою до уроків, так і запалом дітей. Зрозуміло є те, що до кожного учня потрібно підібрати індивідуальний підхід. І навіть з найбільш некерованими та байдикуватими дітьми, можна знайти спільну мову. Практика дозволила мені зрозуміти, що бути вчителем – не так вже й важко, за умови: коли тобі це подобається, – ділиться враженнями студент.

Студенти подякували викладачам і керівникам практики за їхню допомогу та підтримку.

DSC 0127

DSC 0073

DSC 0096

Автор: Уляна Цап, 3-А

Фото: Анастасія Калиновська, 1-Р

Оцініть матеріал!
(0 голосів)