LT News - шаблон joomla Оригами
01 березня

Яскраво, оригінально та динамічно: тиждень рідної мови відсвяткували в ННІ УФСК

Студенти та викладачі ННІ української філології та соціальних комунікацій відсвяткували тиждень рідної мови (18-22 лютого) та провели низку заходів. Організатором події стала кафедра українського мовознавства та прикладної лінгвістики.

Про це повідомляє кореспондент прес-служби ННІ УФСК.

За цей тиждень відбулося чимало цікавих подій, а саме:

18-20 лютого запропоновано «Вернісаж унікальних слів української мови», мета якого полягала в збагаченні лексичного запасу.

20 лютого студенти-магістранти підготували тестовий конкурс «Я знаю українську мову», де кожен охочий міг перевірити свої знання та ерудованість.

IMG 8289

IMG 8219

IMG 8114

На Міжнародний день захисту української мови (21 лютого) організовано круглий стіл «Рідна мова та багатомовний світ». Основна тема обговорення – «Функціонування мови та її місце на карті світу».

Родзинкою свята стала зустріч студентів із людьми, залюбленими в слово, зокрема,  із черкаською поетесою Валентиною Ломовою, квартетом «Золота пора» та Лідією Войцях.

До організації свята активно долучилась і студентська рада інституту, яка допомогла розклеїти на стінах «Вернісаж слів» та спробувала свої сили в тесті «Я знаю українську мову». 

– Нашим обов’язком є збереження та пошанування мови, адже саме вона є показником наявності етносу. Наш народ перебував у занадто складних історичних умовах, щоб так легковажно ставитися до мовного питання. Ми повинні бути вдячні тим, хто її зберіг, – зазначає завідувач кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики, доктор філологічних наук, професор Ганна Мартинова.

Для нашого інституту це свято є особливим. Адже саме тут навчають любити та плекати солов'їну. Своїми враження поділилася студентка 3-А курсу Лада Макаревич:

– Тиждень Української мови для мене став особливим. Я ще раз переконалась у красі та глибині слова. Вразила зустріч із Валентиною Ломовою, людиною, яка надихає та занурює у світ поезій.

IMG 8141

IMG 8165

IMG 8280

Автор: Уляна Цап, 3-А

Фото: Тетяна Завгородня, 2-PR

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)