LT News - шаблон joomla Оригами
27 березня

Масштабність та яскравість вражає: журналісти разом із редакторами побували в «Музеї новин»

Днями студенти ННІ УФСК відвідали наймасштабніший виставковий проект ТСН «Музей новин». Виставка розміщена на площі 3 400 квадратних метрів у «Мистецькому арсеналі» - історико-архітектурній пам’ятці державного значення. Із експозиції музею можна довідатися, як еволюціонував процес виробництва новин.

kigrm2jL1BU

Виставка налічує 10 залів з інтерактивними зонами, кожна з яких присвячена окремій темі.

Студенти та викладачі мали змогу відчути себе свідками найважливіших подій в історії України завдяки понад сотні експонатів.

     

«Вразило те, наскільки масштабно і яскраво вдалося організаторам зафіксувати знакові події з життя країни за останні 20 років у незвичайних та інтерактивних інсталяціях», – зазначає Людмила Солодка, викладач кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації.

Найактивніші студенти ННІ УСФК захотіли ближче познайомитися з робочою атмосферою телекомпанії: відчути себе в ролі телеведучого, прочитати випуск новин із суфлера, записати прогноз погоди тощо.

«Найбільше мені сподобалася телестудія, де я змогла відчути себе репортером. Завжди мріяла потрапити в царину телебачення. Єдине, що мене засмутило – це відсутність відомих журналістів», - ділиться враженнями студентка 1-Ж курсу Ірина Кіреєва.

Однією з найцікавіших інсталяцій були шухляди, де коротко описувалися надзвичайні історії пересічних людей. Щоб дізнатися, чим завершилася подія, потрібно було «натиснути» на дверцята, щоб вони відкрилися й показали неочікувану кінцівку.

Rg3Hh8Orz8k

Корисною для відвідувачів була інсталяція, яка давала змогу попрактикуватися у визначенні фейкових новин. Таблиці знаходилися в дерев'яній поверхні: на видимій частині була зазначена новина, а щоб дізнатися, правда то чи фейк, треба було підняти таблицю догори. Студенти керувалися десятьма правилами «Як відрізнити фейк?», що були зазначені на стіні поряд.

Окрім професійних знань та розважально-пізнавальних кімнат, студенти та викладачі насолоджувалися виставкою «Реальність ілюзії» Олександра Гнилицького. Скульптури, живопис, графіка та медіа митця вразили кожного.

Найважливіші експонати незалежної України - статуетки Руслани й Джамали з «Євробачення», олімпійські медалі Лілії Подкопаєвої та п'ятитонна турбіна літака «Мрія». Усі вони, а також ще кілька десятків прикладів таких нагород – це свідчення того, що українці – талановитий народ, який може досягти висот.

Остання кімната була присвячена революційним подіям на теренах України. Можна було побачити відео з Помаранчевої революції, Євромайдану тощо. Транслювалися виступи Руслани та Джамали з Євробачення, музичного гурту «Океан Ельзи» з новорічного концерту на Майдані 2014-го року.

«Тільки-но я зайшла в цю кімнату, виступили сльози на очах та пробігли мурашки по тілу. Атмосфера, що там царює, подарувала відчуття гордості та болю за те, що наш народ стільки пережив... Тепер я зрозуміла, чому саме перемогли на Євробаченні ці учасниці: їхні пісні – гімн української нації. Такі емоції я б хотіла пережити ще раз!», – ділиться враженнями студентка 1-Р курсу Анна Тиха.

Із кожною кімнатою черкаські відвідувачі відкривали для себе чарівний світ журналістики. А надвечір вирушили до рідного міста з поповненим багажем знань та океаном вражень. Повернулися втомлені, але сповнені ентузіазму та бажання до самовдосконалення!bNF2EbMo fI

«Сподобався процес подорожі: музика, співи в автобусі, неформальне спілкування з викладачами поза університетом. У музеї було круто! Я отримала неймовірні емоції, тож бажаю кожному з вас там побувати!», – зазначає студентка 2-Ж курсу Єва Кравчук.mXgwkm91sQo

Автори: Ольга Ярова, Анна Горобець, Анна Тиха

Фотографи: Руслан Крижанівський, Іван Дерманчук

Оцініть матеріал!
(2 голосів)