LT News - шаблон joomla Оригами
08 квітня

Студенти ННІ УФСК узяли участь у дикусії

Журналістам та редакторам розповіли про співпрацю з російськими журналістами. Кафедра журналістики Черкаського національного спільно з Національною Спілкою журналістів України,  провела дискусію з першим секретарем НСЖУ Сергієм Томіленком.

Захід відбувся 8 квітня в 326 аудиторії науково-навчального інституту української філології та соціальних комунікацій. Темою дискусії стало важливе на сьогодні питання: «Чи можливі контакти між журналістами України та Росії у часи конфлікту?»

Сергій Антонович Томіленко розповів про проект «Діалог журналістських організацій України та Росії під егідою Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, 2014 – 2016р». За його словами основний напрям їхньої роботи – це забезпечення безпеки журналістів у ситуації, що зараз відбувається на Сході України. Саме завдяки співпраці з іноземними журналістами, зокрема й з російським, у січні 2015 року визволили з полону медійників, що знаходилися там ще з вересня 2014.

IMG 4370

«Дискусія, яку ми проводимо на національному рівні, про те, чи можливі професійні контакти з російськими ЗМІ в умовах сьогоднішньої політичної ситуації є дуже важлива не лише для нашої держави, а й для журналістики в цілому. Взагалі є декілька поглядів на цю проблему. Перший – радикальний. Частина наших колег журналістів стверджує, що не повинно бути жодних контактів із країною-агресором. Я вважаю, що повний бойкот означає, що ми бойкотуємо й тих, хто має мужність все ж таки опиратися путінському режиму. Адже не всі російські журналісти підтримують «свого вождя»», – зауважив Сергій Антонович.

У дискусії також взяв участь Олександр Михайлович Бриж – головний редактор газети «Донбасс», голова Обласної організації НСЖУ. Він розповів про співпрацю з частиною російських ЗМІ, які є незалежними, які виступають проти Путіна. «Рейтинг Путіна 80% – на сьогодні він поступово падає. Решта 20 %  –  не підтримують сучасну владу. У Росії є населення, яке не підтримує політику Путіна. Саме на цій платформі ми намагалися знайти з ними спільну мову. На жаль, не всі вони правильно розуміють ситуацію з Донбасом», – висловив власну думку Олександр Михайлович.

У ході дискусії спікери наголошували на тому, що основними цілями об’єднання українських  і російських журналістів є дотримання стандартів подання матеріалів, етики журналістики, а також безпеки працівників ЗМІ. Розповідали про проект Об’єднання молодих журналістів, що давав теоретичні та практичні можливості реалізації діалогу між іноземними медійниками.

IMG 4418

Ігор Єфімов – фотограф, учасник проекту – спільно зі своєю колегою з Росії створили кілька фотоматеріалів, що стосувалися біженців, також це були знімки ринку Нашмаркт у Відні та королівської конюшні. Він розповів, що спочатку вагався щодо співпраці з колегою «братнього народу», однак у ході спілкування зрозумів, що Ярославна Чернова  з розуміння ставилась до ситуації в Україні. Вони намагалися уникати політичних тем, тому співпраця пройшла цікаво та плідно.

На заході був присутній ще один учасник проекту Артур Пріхно – студент 4-Р курсу спеціальності видавнича справа та редагування ЧНУ ім. Б. Хмельницького, журналіст ІА «ПРОЧЕРК». Він брав участь, саме як студент, у перших теоретичних етапах проекту Об’єднання молодих журналістів у Відні. «Особисто я дуже мало спілкувався з російськими журналістами, оскільки був там всього два дні. Але в нашій співпраці ми намагалися не політизувати, відходити від подібних тем. Нам доручили завдання: знімати матеріал про переселенців в Україні саме в Черкасах. Ми виконали свою частину роботи, однак так склалося, що російські представники не зробили цього, тому матеріал не вийшов.  Ті два дні, що ми там провели, поспілкувалися з журналістами, дали нам нові знання для розуміння сьогоднішньої ситуації», – поділився враженнями Артур.

У підсумку дискусії зробили висновки, що співпрацювати з російськими журналістами все ж варто. Потрібно звертати увагу на те, що це за журналісти, чи не схожі вони до всім відомого Кісельова. Співпраця з російськими медійниками допоможе розкрити правду про ситуацію на Сході та показати журналістам країни-агресора як правильно й правдиво подавати інформацію.

 Крістіна ОРЕЛ, 4-Р

Фото Лариси ШУМЕЙКО,4-Р

Оцініть матеріал!
(0 голосів)