LT News - шаблон joomla Оригами
17 лютого

Студенти-видавці переймали досвід від провідного видавництва України «КСД»

Спілкування з «Клубом Сімейного Дозвілля» відбулося у форматі відеоконференції. Це стало можливим за підтримки кафедри видавничої справи та редагування ЧНУ ім. Б. Хмельницького та ГО «Книжковий Маестро».

Захід відбувся 16 лютого в Черкаській обласній бібліотеці для дітей. Зустріч була організована для студентів спеціальності «видавнича справа та редагування», а також для всіх охочих дізнатися про специфіку роботи видавництва.

IMG 0391

Засновник «Книжкового маестро» та викладач кафедри Людмила Фіть наголосила на важливості проведення таких зустрічей: «Студенти зможуть перейняти досвід від провідних гравців видавничого ринку, особисто поставити їм запитання».

На зв’язок із аудиторією вийшли директор «КСД» Вікторія Столяренко та керівник відділу маркетингу Ірина Гримайло. Відповідаючи на питання залу, вони розповіли про тенденції на видавничому ринку. «Клуб Сімейного Дозвілля» – одне з найпотужніших видавництв із найбільшими накладами в Україні. Порівняно з минулими роками популярності набирають саме україномовні книжки на історичну тематику. Директор додала, що саме через попит на національну літературу, сьогодні видавництво охоче чекає на талановитих українців, які мають бажання спробувати себе в ролі письменника. Головними критеріями відбору рукописів до опрацювання пані Ірина назвала якість твору, стиль, авторське володіння мовою.

IMG 0384

Важливою інформацією були відомості про нещодавню реорганізацію процесу роботи у видавництві. Така інновація ще жодного разу не застосовувалася в Україні. Система розподілу людських ресурсів полягає в тому, що кожним новим проектом займається окрема група координаторів. Вони технічно організовують роботу над виданням від надходження авторського оригіналу й до підписання його до друку. У штаті також наявні постійні перекладачі, редактори, верстальники, дизайнери.

IMG 0399

Для студентів-редакторів – це корисний досвід від практиків видавничої справи. Студентка 3-Р курсу Ольга Котляр поділилась враженнями від зустрічі: «Було дуже цікаво. Ми дізналися про високий професіональний рівень видавництва. Вони мають багато можливостей для реалізації різноманітних проектів. Не варто їх порівнювати із регіональними видавництвами, у яких менше фінансових і ресурсних можливостей. Маю велику надію потрапити до КСД на практику».

 «Такі зустрічі мотивують, коли ти бачиш дійсно успішних людей у своїй сфері», – переконаний Олексій Шевченко, студент 2-В курсу.

На зустріч завітала велика кількість людей. Окрім студентів, поспілкуватися з ключовими гравцями видавничого ринку прийшла директор Черкаської майстерні друку Юлія Чабаненко. На її думку такі заходи необхідні та корисні: «Зустріч на 100% цікава. Ми щодня варимося у своєму котлі і не бачимо, що діється навколо. Сьогодні керівники КСД дуже стисло розповіли про свою технологію роботи. Подібні відеоконференції необхідні, нову інформацію доводиться збирати по зернятку. Відвідування таких заходів допомагає придумати власну схему продажу книги».

Також на заході були присутні учні 11 класів черкаських шкіл. Їм було цікаво дізнатися, як стати успішним автором чи професійним видавцем.

Надалі організатори планують влаштовувати відеоконференції з такими українськими видавництвами, як «Видавництво Старого Лева», «Зелений пес», «Видавництво Анетти Антоненко» та іншими. 

Ольга ШАНЬКО, 4-Р

Оцініть матеріал!
(0 голосів)