Субота, 20 листопада 2021 00:00

День Гідності та Свободи пройшов у ННІ УФСК

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Всеукраїнський День Гідності та Свободи провели в навчально-науковому інституті української філології та соціальних комунікацій 21 листопада. Рівно сім років тому люди вийшли на вулиці, щоб боротися за краще майбутнє для України, за свободу слова та свої права, що зміцнило єдність української нації.

«З нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи у нашому навчально-науковому інституті було проведено низку онлайн-заходів. Зокрема, запропонована студентам віртуальна екскурсія місцями Революції Гідності. Тут ви можете знайти: вуличні стенди ”Місця Революції Гідності” із візуалізацією локацій, опис подій, які там відбувалися взимку 2013-2014 років, спогади їх учасників, експонати Національного музею Революції Гідності», – прокоментувала заступниця директора з виховної роботи ННІ УФСК Тетяна Сівцова.

Ці страшні події були важким часом для України. Але народ продемонстрував свою гідність і прагнення до свободи. На Майдан виходили жителі Сходу та Заходу, міст та сіл. Після революції по всій країні почали з'являтися вулиці, школи, майдани, названі в честь героїв. Можна сказати, що Майдан був Революцією Гідності, але вона є лише частиною великої картини, окремим фрагментом. Бо, крім гідності, тут воля і справедливість, солідарність і хоробрість, війна проти системи, протистояння громадянина з державою. Зрештою, тут було щось значно важливіше, що стосувалося головного людського завдання – боротьба за виживання з надією на краще життя. Тому питання стояло так: життя або смерть?

Людям набридло постійно жити під гнітом Росії, що був протягом усієї історії України. Тому після розпаду СРСР, як самостійна держава, ми вирішили стати на шлях вступу до Європейського Союзу. Не важко здогадатися, чому, коли Віктор Янукович відмовився підписувати угоду про вступ до ЄС, український народ обурився.

Під час мітингів і протестів міліція била людей, кидалася газовими гранатами та неодноразово вчиняла насильнильство над мирними громадянами. Таким чином влада намагалася змусити український народ боятися виступати проти неї. Однак це не тільки не вселило жах в серця людей, а й зміцнило їх впевненість в потребі змін. На жаль, Революція Гідності забрала життя 107 осіб, але жертви не були марними, бо ці люди лишились героями. Завдяки цим подіям Україна змогла стати частиною Європейського Союзу, домоглася зміни влади, свободи слова та довела, що вона сильна держава.

Студенти-видавці 3 курсу виклали своє бачення тих подій у творах-роздумах.

«Під час написання твору перед моїми очима постали ті водночас тривожні і героїчні події. Пам'ятаю, як учні нашої школи, яка недалеко від бойових дій, збирали листи на Донеччину: з малюнками та побажаннями миру. Такі заходи необхідно проводити, хоча б для відчуття єднання, віри. Бо хто ж, як не ми?» – поділилась своїми враженнями студентка 3-ВБ курсу Юлія Капуш.

http://maidanmuseum.org/uk/storinka/miscya-revolyuciyi-gidnosti-1 - віртуальна екскурсія місцями Революції Гідності.

Автори: дирекція ННІ УФСК;

студентка 1-ВБ курсу Ірина Захарченко

Цитата тижня

Навчання ніколи не вичерпує розум.

Леонардо да Вінчі

Відео

Соціальні мережі

FYI

18031, м. Черкаси,

бульвар Шевченка,81,

корпус № 1,ауд. 324

Телефон: 33-44-29

© 2021 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper